Zamknij
REKLAMA

Wystawa zabytkowych rowerów

14:30, 13.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, a także rowery miejskie z lat 60. XX wieku będzie można obejrzeć podczas wystawy w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan od 14 do 29 kwietnia. Dodatkowe atrakcje w postaci barwnych pokazów chemicznych przygotowano również dla dzieci.

Już w sobotę kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Małych Odkrywców”. Tym razem na żądne wiedzy maluchy będą czekać magiczne pokazy chemiczne, wśród których nie zabraknie wybuchów, mgieł, pian, a nawet złotego śniegu. Mieszanki substancji dostępnych w kuchni, takich jak płyn do mycia naczyń czy sacharoza dadzą efekt przypominający czarnego węża, wulkan, rośliny i inne efektowne zjawiska. Prowadzący będą wyjaśniać proste zjawiska chemiczne, tak aby zaciekawić małych naukowców i zachęcić do poszerzania wiedzy.

Od 14 do 29 kwietnia Rumia zaprasza również na wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów. Wszyscy odwiedzający będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, replikę bicykla, czyli roweru z bardzo dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rowery transportowe, a także liczne modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

W weekend kończący wystawę Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zaprasza najmłodszych do udziału w zabawach. Dzieci za pomocą farb ozdobią gipsowe modele motocykli i będą mogły sprawdzić się jako kierowcy samochodzików poruszanych pedałami. Nie zabraknie okazji do śmiechu podczas wspólnych zabaw.

Zajęcia z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” odbędą się w godz. 12:00-18:00. Wystawa zabytkowych rowerów od poniedziałku do soboty od 9.00 do 21.00, a w niedzielę handlową 29 kwietnia od 9.30 do 20.00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone