Zamknij
REKLAMA

W Wejherowie odbędzie się Koncert Wiedeński

12:11, 11.05.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W ostatni poniedziałek czerwca w Filharmonii Kaszubskiej zorganizowany zostanie Koncert Wiedeński. W ramach wydarzenia zaprezentują się soliści operowi obdarzeni wyjątkowymi głosami. Na scenie towarzyszyć im będą wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa. Nadto nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in. walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart, duet wszech czasów”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, czy też polkę „Tritsch-Tratsch”.

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Koncert programowo będzie nawiązywał do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone