Zamknij
REKLAMA

Powalczą o „Niebieskie Tarcze”

14:00, 15.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Na scenie Domu Kultury w Rumi Janowie wystawiono 9 spektakli teatralnych w ramach XXXIV konkursu „Niebieskie Tarcze”. W konkursie zaprezentowano 9 spektakli, przygotowanych przez zespoły teatralne z Rumi, Bolszewa, Orla, Strzebielina, Nowego Dworu Wejherowskiego, Celbowa, Rekowa Górnego i Swarzewa.

Prezentacje teatralne oceniało jury w składzie: Beata Buczek-Żarnecka, Agnieszka Babicz-Stasierowska i Mariola Seremak-Jankowska. Po wnikliwej ocenie jurorów zwyciężyła Teatralna Szósta z SP nr 6 w Rumi za „Bajkę o niebieskim ptaku”  a także Sceniczni z SP w Rekowie Górnym za „Paźia Królowej i Blee”. Drugie miejsce zajęła Bajkomania z SP w Orlu za „Bajkę o królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” oraz Słoneczni Żeglarze z SP w Swarzewie za „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. Trzecie miejsce otrzymali Teatralni Zakręceni z ZSP w Strzebielinie za „Papierowe morze” oraz Szkolne Koło Teatralne z SP w Nowym Dworze Wejherowskim za  „Dziwne bajki”.

Jury przyznało również nagrodę za pomysłowe lalki dla Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi oraz nagrodę za kostiumy i scenografię dla Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym. Ponadto uczniowie otrzymali nagrody za kreacje aktorskie: Helena Polak z Nowego Dworu Wejherowskiego za rolę babci, Zofia Pałasz z Orla za rolę królowej, Łukasz Grzywacz z Rumi za rolę narratora, Konrad Kąkol z Rekowa za rolę pazia, Anastazja Ramutkowska z Rumi za rolę niebieskiego ptaka i Julia Dzięgelewska z Bolszewa za rolę Małego Księcia.

Na etapie wojewódzkim powiat wejherowski i pucki będą reprezentowały dwa zespoły: SP nr 6 z Rumi i SP z Rekowa.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone