Zamknij
REKLAMA

Zdolni finaliści z Kostkowa

15:00, 15.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych w Kostkowie znaleźli się w finałach wojewódzkich Pomorskiej Ligi Zadaniowej oraz Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego.

Aż pięcioro uczniów z Gimnazjum w Kostkowie w składzie: Monika Szur, Weronika Szur, Kamil Karczewski, Patryk Kurpet i Hubert Niepomnik, zakwalifikowało się do etapu powiatowego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, gdzie stanowili najliczniejszą reprezentację. Do kolejnego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Hubert Niepomnik z klasy IIA, który wywalczył tytuł finalisty kuratoryjnego konkursu informatycznego i otrzymał stosowne zaświadczenie, podpisane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty, organizatora konkursu dla uczniów gimnazjów.

Drugim konkursem o zasięgu wojewódzkim, w którym startowali uczniowie była Pomorska Liga Zadaniowa, stanowiąca jedno z działań realizowanych w ramach przedsięwzięcia strategicznego województwa pomorskiego pt. „Zdolni z Pomorza”, jako wspólna inicjatywa samorządu województwa pomorskiego, powiatów i siedmiu pomorskich uczelni. W etapie szkolnym startowało pięcioro uczniów z czego troje - Monika Szur, Kamil Karczewski i Hubert Niepomnik awansowało do etapu powiatowego, który ukończyło dwoje uczniów.

Pierwsze miejsce i tytuł laureata etapu powiatowego zdobył Hubert Niepomnik z klasy IIA. Natomiast Monika Szur z klasy IIIB zdobyła tytuł finalisty tego etapu. Uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego, w którym Monika Szur zajęła 13 miejsce, a Hubert Niepomnik wywalczył tytuł finalisty wojewódzkiego. W nagrodę otrzymali dyplomy z gratulacjami od marszałka województwa.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone