Zamknij
REKLAMA

Festyn w Parku Starowiejskim. Atrakcji będzie sporo

07:48, 14.06.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Z okazji podsumowania projektu pn. „Rumia oczami dzieci” w najbliższą niedzielę przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbędzie się festyn. Do udziału w imprezie już dziś zachęcają jej organizatorzy.

Festyn odbędzie się w Parku Starowiejskim (ul. Adama Mickiewicza 19) w godz. od 12 do 16. W programie przewidziano m.in. dmuchańce, warsztaty wyrobu lizaków, pokaz ogromnych baniek mydlanych, fotobudkę, zajęcia sportowe oraz strefę zabaw i gier „Alexander”.

Przypomnijmy, że projekt „Rumia oczami dzieci” ruszył 20 marca bieżącego roku. Inicjatywa skierowana była do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta, a także do najmłodszych, którzy uczęszczają do tych placówek.

Zadania, jakie stały przed placówkami oświatowymi to między innymi: umieszczenie na terenie obiektu planszy z herbem i logo miasta; zorganizowanie spotkania z ciekawą osobą lub osobami, które są związane z Rumią; propagowanie najważniejszych wydarzeń z historii miasta; wyjaśnienie genezy i znaczenia symboli miejskich. Natomiast indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w czterech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim, fotograficznym i filmowym.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas festynu. Ponadto zwycięskie prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone