Zamknij
REKLAMA

Wakacje na muzealnej wyspie

11:00, 02.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
NMM Gdańsk

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na tegoroczne Wakacje w Muzeum. Dla gości przygotowano specjalną ofertę zajęć wakacyjnych w Spichlerzach na Ołowiance oraz na statku-muzeum Sołdek.

-Zapraszamy naszych najmłodszych gości na muzealne wakacje i odwiedziny na naszym statku muzeum „Sołdek” oraz w zabytkowych spichlerzach, siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – „Sołdek” działa jak magnes, ma swoją historię i charakter, a spichlerze to historia morska Polski w więcej niż pigułce.

Jakie tajemnice skrywają wraki spoczywające na dnie Bałtyku? Kto zajmuje się ich wydobywaniem i czy jest to niebezpieczne? Poznaj najciekawsze odkrycia podwodnych archeologów pracujących w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i dowiedz się, jaki sprzęt potrzebny jest do badań nurkowych.

„Gdy marynarze nie znali hamaków” -poznasz czasy, kiedy marynarze spali na deskach pokładu, a umiejętność pływania była sztuką, niedostępną dla każdego. Jak wyglądało ładowanie działa? Czy opaski na oczach nosili tylko piraci? Co przynosiło pecha podczas rejsu i czy na okrętach były syreny? Miejsce: Spichlerze na Ołowiance, dzieci w wieku 6-13 lat, godziny: 10.00 i 12.00.

„70 lat minęło jak jeden dzień, czyli wakacyjne odwiedziny Sołdka” - zwiedzanie z przewodnikiem po pierwszym statku zbudowanym w polskiej stoczni po II wojnie światowej. Razem odkryjemy zakamarki starego rudowęglowca. Zobaczymy ładownie, kotłownię, maszynownię, mesy, kambuz, wejdziemy na mostek kapitański i staniemy za kołem sterowym. A wszystko to na statku, który w tym roku kończy 70 lat. Miejsce: Statek-muzeum „Sołdek”, dzieci w wieku 6-13 lat, godziny: 10.00 i 12.00.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone