Zamknij
REKLAMA

Wakacje pełne artyzmu i sportu

15:00, 09.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu wejherowskiego.

Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywają się pod hasłem „Dzieci i młodzież w hołdzie biało-czerwonej”.  Przez dwa tygodnie lipca uczestnicy mają zapewnione warsztaty kulturalne i sportowe. Dla młodych przygotowano bezpłatnie sitodruk, lekkoatletykę, biegi na orientację, piłkę koszykową, zajęcia taneczne i wokalne, gry i zabawy ruchowe, piłkę ręczną i zajęcia plastyczne.

-W poniedziałek podzieliliśmy dzieci na dwie grupy. Osoby lubiące sport udały się z opiekunami do parku miejskiego, aby uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Pozostali woleli zostać w placówce i wykazać się wokalnie pod okiem profesjonalisty – mówi Mariola Błaszczuk, wice dyrektor PZPOW.

We wtorek i środę dziećmi zajęli się specjaliści od wychowania fizycznego. Gry i zabawy sportowe odbyły się w plenerze. Frekwencja na zajęciach była wysoka co świadczyło, że dzieciom sportowe wakacje bardzo się podobały. Podczas zajęć odbyły się również warsztaty z sitodruku w Fabryce Kultury w Redzie, które poprowadziła Paulina Piotrowska. Dzieci pod opieką Marioli Błaszczuk i Marii Szymoniak mogły własnoręcznie wykonać koszulki z własnym motywem.

Równolegle w siedzibie w Wejherowie były prowadzone warsztaty wokalne z Moniką Kitel i zajęcia sportowe z Przemysławem Butowskim. W tym tygodniu uczestnicy korzystają z warsztatów rzeźbiarskim z artystą pod hasłem przewodnim „Sylwetki bohaterów narodowych”.  Humor wszystkim dopisuje a dzieci wracają do domów pełne wrażeń i z głowami nowych pomysłów.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone