Zamknij
REKLAMA

Letnia biblioteka w Pałacu Przebendowskich

15:13, 26.07.2018 | źródło: UM Wejherowo
REKLAMA
Skomentuj

O plenerowy punkt biblioteczny swoją ofertę wzbogaciła Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Za sprawą współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej możliwość wypożyczania książek istnieje na tarasie Pałacu Przebendowskich.

Letnia biblioteka funkcjonuje w dniach od 19 lipca do 17 sierpnia. Punkt czynny jest zawsze w czwartki i piątki w godz. 14 – 18. Jak informuje p.o. dyrektora biblioteki - Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, w Punkcie Bibliotecznym na tarasie znajduje się ciekawa oferta książek do wypożyczenia, jak i do czytania na wygodnych parkowych ławkach, a także prasa codzienna. Można również wypożyczyć leżak i poczytać książkę lub gazetę na trawniku.

Interesującą ofertą letniej biblioteki jest możliwość wzięcia udziału w spotkaniach literackich z pisarzami w ramach cyklu „Literackie Piątki”. W miniony piątek gośćmi plenerowego punktu bibliotecznego byli Jaromir Szroeder i Tomasz Fopke, którzy opowiadali o życiu i poezji ks. Peplińskiego.

W najbliższy piątek o godz. 17 gościem Letniej Biblioteki w ramach „Literackich Piątków” będzie wejherowski znawca kultury kaszubskiej, Edmund Kamiński. Tematem spotkania będzie twórczość Leona Roppela.

(źródło: UM Wejherowo)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MmMm

0 0

Co tam robi prezydent Gdanska?! 18:19, 26.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kasiakasia

0 0

Toż to przecież nasz Arkadiusz 07:16, 27.07.2018


REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone