Zamknij
REKLAMA

Wakacje w Muzeum Morskim

12:00, 17.07.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Podczas wakacyjnych zajęć w gdańskich oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego poznamy mieszkańców morskiej głębi i zastanowimy się czy chodzenie po wodzie jest możliwe. Napiszemy pamiętnik z wakacji, zorganizujemy wyprawę w przeszłość i bliżej poznamy wikingów. W Tczewie zastanowimy się, czy łatwiej jest z prądem czy pod prąd, czy w Australii ludzie chodzą do góry nogami i jakie są sekrety wiślanej żeglugi

Ośrodek Kultury Morskiej:
Mieszkańcy głębin i podwodne kominy
Na dnie oceanów, setki a nawet tysiące metrów pod wodą kryją się niezwykłe miejsca przypominające pola dymiących kominów. Chmury, które wydobywają się tam spod dna, to jednak nie dym, lecz gorąca woda pełna minerałów. Czy ktoś lub coś tam żyje? Powstają kolorowo-akrylowe podwodne światy.

Morze w menzurce
Czy można stworzyć morze w menzurce? Czy chodzenie po wodzie jest możliwe? Czy tęcza powstaje tylko po deszczu? Na te i na inne kilka innych pytań, odpowiedź będzie można uzyskać podczas fizyczno-chemicznych warsztatów przygotowanych w naszym muzeum.

Wakacyjne podróże po świecie
Na każdych zajęciach podróżujemy do innego zakątka ziemi i odkrywamy jego tajemnice. Zwiedzamy odległe kraje, poznajemy tamtejsze społeczności, ich kulturę i zwyczaje. Dzieci z podróży przywożą oryginalne pamiątki i nowe umiejętności, a przede wszystkim wiedzę o świecie

Spichlerze na Ołowiance:
Pamiętnik z podróży
Uczestnicy zajęć będą mogli poznać najciekawsze miejsca, do których żeglowały statki z Gdańska. Dowiedzą się co przywożono do Gdańska drogą morską, a jakie towary trafiały do grodu nad Motławą dostarczane Wisłą. Z podróży, którą uczestnicy odbędą z kupcem Joachimem, powstanie pamiętnik, który będzie ciekawą pamiątką z pobytu w Narodowym Muzeum Morskim.

Bitwy morskie
Tworzymy wielkoformatową grę planszową. W warsztatach plastycznych wspólnie zaprojektujemy grę planszową i pionki wyobrażające średniowieczne statki. Następnie rozpoczniemy wspólną zabawę, "przepływając" Motławą i Martwą Wisłą do Morza Bałtyckiego.

Sagi wikingów

Kim byli słynni władcy mórz? Jak przebiegały wyprawy "na wiking"? Podczas zajęć poznamy bogaty świat legend rodem z norweskich fiordów, dowiemy się także, jak wyglądał pierwszy urodzinowy prezent małego wikinga, kto nosił kalosze chroniące przed żmijami i jaka przygoda spotkała gościa, który zabłądził w domu wodza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018