Zamknij
REKLAMA

Uroczystości w Lesie Piaśnickim

12:00, 26.09.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 1 października odbędzie się doroczna uroczystość w Sanktuarium Błogosławionej Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w Lesie Piaśnickim. Mszy świętej o godz. 11:00  przewodniczy ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.
W programie uroczystości:
godz. 10.30 - nabożeństwo oczekiwania uczniów szkoły w Bolszewie
godz. 11.00  - procesja do kaplicy błogosławionej Alicji Kotowskiej
godz. 11.15 - ceremoniał wojskowy (wprowadzenie sztandaru Wojska Polskiego, wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu narodowego)
- przywitanie gości i przemówienie wójta Gminy Wejherowo
- Apel Poległych i salwa honorowa
- składanie kwiatów przed ołtarzem
- przemówienie prezydent Miasta Gdyni
- poświęcenie mogił Ofiar II Wojny Światowej (procesja do odnowionych mogił z delegacjami miasta Gdyni, Aresztu Śledczego z Wejherowa, Zakładu Energetycznego z Gdańska i harcerzy
godz. 11.30 - msza święta z homilią arcybiskupa
- podziękowania od prezesa Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie informuje, że w związku z uroczystościami w Lesie Piaśnickim uruchomione zostaną specjalne połączenia autobusowe oznakowane napisem „P I A Ś N I C A” na trasie Osiedle Kaszubskie - Prusa - Pomorska -Kochanowskiego - I Brygady Panc. WP - Ofiar Piaśnicy - Piaśnica. Przystanek początkowy przy SP nr 11 na ul. Prusa, odjazdy w kierunku Piaśnicy o godzinie 9.00, 9.30, 10.00, 10,30 i 11.00. Na odcinku od ulicy Prusa do przystanku przy ul. Ofiar Piaśnicy autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach MZK. Pasażerów przyjeżdżających pociągami SKM prosi się o skorzystanie z przystanku „Broniewskiego Dworzec PKP” w kierunku Redy – położonego przy wyjściu z tunelu Dworca PKP Wejherowo. Powrót z Piaśnicy do Wejherowa po zakończeniu uroczystości około godziny 13.30. Przejazdy autobusami są bezpłatne.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018