Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 160-lecia Liceum "Sobieskiego"

10:00, 15.10.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W Dniu Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie uroczyście obchodzono 160-lecie istnienia placówki. Poprzedziła ją msza święta w intencji społeczności szkolnej i absolwentów w kościele św. Stanisława Kostki w Wejherowie. Uroczysta gala w szkole była okazją do nagrodzenia i wyróżnienia osób zasłużonych szkole. Wśród nich znaleźli się nauczyciele i pracownicy administracji. Zaproszeni goście gratulowali dyrektor szkoły Bożenie Conradi wysokich wyników nauczania, wybitnych i znanych absolwentów oraz wzorowego zarządzania placówką.

-Liceum Ogólnokształcące nie jest jedynym liceum w mieście, ale znacząco odznacza się pod względem innych szkół. Szkoła słynie w całym powiecie wejherowskim  z wysokich wyników nauczania oraz z wysokiej zdawalności na prawie 100 procent – mówiła starosta Gabriela Lisius.

Podziękowania i kwiaty złożyli m.in. kurator oświaty Monika Kończyk, poseł Kazimierz Plocke, starosta wejherowski Gabriela Lisius, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht. Zwieńczeniem uroczystej gali był koncert wokalisty Macieja Miecznikowskiego. W weekend odbyły się również spotkania klasowe absolwentów oraz występy artystyczne uczniów i absolwentów a także zabawa przy muzyce DJ w hotelu Victoria w Bolszewie, zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów, z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia.

Przypomnijmy, że początki szkoły sięgają XIX wieku. Rząd pruski utworzył w Wejherowie Królewsko-Katolickie Progimnazjum. Po wyzwoleniu Wejherowa w 1945 roku przystąpiono do reaktywowania Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła mieściła się w różnych budynkach – przy ul. Sobieskiego i Śmiechowskiej. W obecnym budynku liceum znalazło się w 1965 roku. Dyrektorem od grudnia 2001 roku jest Bożena Conradi. Placówka szczyci się zasłużonymi dla Polski absolwentami jak: Wanda Borzemska, Bronisław Bukowski, Ludwik Czaja, Piotr Fast, Karol Głombiowski, Józef Jeka, Alfons Kawski, Bolesław Klecha, Andrzej Kłonkowski, Józef Kur, Gerard Labuda, Antoni Liedke, Marian Naczk, Paweł Nipkow, Zygmunt Ostrowski, Marek Rocławski, o. Adam Sikora, o.Borys Soiński, Józef Sosiński, Abdon Stryszak, Bernard Sychta, Renata Szafarz, Krzysztof Szalewicz, Marian Szczodrowski, Henryk Szukalski, Alfons Wojewski i Maciej Miecznikowski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018