Zamknij
REKLAMA

Wszystkich Świętych - jak dojechać na cmentarze?

14:39, 27.10.2017 | R.K.
REKLAMA
Skomentuj

Obchody dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wiążą się ze wzmożonym ruchem pieszych i samochodów w rejonie cmentarzy. W wielu miejscach wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu.  

Wejherowo

1 listopada ograniczony zostanie ruch pojazdów w obrębie cmentarza w Wejherowie Śmiechowie.

Wprowadzone zostaną następujące zasady:

- Wjazd na ogólnodostępny parking przy ul. Roszczynialskiego od ul. Sikorskiego odbywać się będzie wyłącznie ul. Odrębną w obu kierunkach.

- Ul. Roszczynialskiego na odcinku od ul. Wniebowstąpienia do cmentarza przejezdna będzie tylko dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek i rowerów.

- Dla inwalidów przeznaczono 31 miejsc postojowych na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Roszczynialskiego.

- Dla taksówek przewidziano 8 miejsc postojowych w zatoce postojowej w ul. Roszczynialskiego pomiędzy ul. Leśną i ul. Brzozową.

- Zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Roszczynialskiego, Myśliwska, Ofiar Grudnia 1970, Leśna i Brzozowa.

- 1 listopada na ul. Poprzecznej i ul. Wschodniej zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla pojazdów.

Uwaga - ze względu na trwające prace związane z budową boiska pomiędzy ulicami Wąską i Poprzeczną, parkowanie na płycie boiska nie będzie możliwe. Liczba miejsc postojowych ulegnie zmniejszeniu, dlatego warto korzystać z komunikacji miejskiej, gdzie będzie obowiązywać taryfa MZK Wejherowo lub taryfa metropolitalna.

Komunikacja miejska w Wejherowie

Dodatkowe linie do cmentarza:

Linia „A”, Wejherowo Dworzec PKP - Cmentarz

Autobusy linii „A” będą odjeżdżać z przystanku początkowego „Wejherowo Dworzec PKP”, a na trasie przejazdu do Cmentarza będą się zatrzymywać na przystankach: „Sobieskiego-GS”, „Mickiewicza”, „Reformatów” i „Wniebowstąpienia”.

Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystankach „Wniebowstąpienia”, „Rzeźnicka” i „Św. Jana”. Linia „A” kursować będzie z częstotliwością 15 minut.

Linia „C”, Os. Kaszubskie - Cmentarz

Autobusy linii „C” będą odjeżdżać z przystanku „Pomorska” – DH KASZUB; na trasie przejazdu do Cmentarza będą zatrzymywały się na przystankach „Prusa – Szkoła”, „Necla” i „Rybacka”. Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku :„Rybacka” przy I Brygady WP.

Linia „C” kursować będzie z częstotliwością 20 minut.

Linia „D”, Os. Przemysłowa - Cmentarz

Autobusy linii „D” na trasie przejazdu do Cmentarza będą się zatrzymywać na przystankach „Wejherowo Rogali” – wiata MZK – przystanek początkowy, „Gulgowskiego n/ż”, „Graniczna”, „Ofiar Piaśnicy”,” Chopina”, ”Kochanowskiego”, „Pomorska”, „Prusa – Szkoła”, „Necla”, „Rybacka”. Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku :„Rybacka” na ul. Rybackiej i na wszystkich kolejnych przystankach na trasie przejazdu.

Linia „D” kursować będzie z częstotliwością 90 minut.

Autobusy linii A, C i D na innych przystankach nie zatrzymują się. Przystankiem przyjazdowym dla dojeżdżających do Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego linii A, C i D jest dotychczasowy przystanek linii 3 i 11 „Wejherowo Cmentarz 02”.

Przystankiem odjazdowym dla linii A, C i D odjeżdżających z Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego jest dotychczasowy przystanek z wiatą przystankową linii 3 i 11 „Wejherowo Cmentarz 01”.

1 listopada dodatkowy punkt sprzedaży papierowych biletów jednorazowych uruchomiony zostanie tylko przy wejherowskim Cmentarzu.

Szczegółowe informacje u Dyspozytora pod nr telefonu 58 572 29 33 i na stronie internetowej www.mzkwejherowo.pl.

Reda

Tradycyjne nabożeństwa na redzkich cmentarzach będą odprawiane o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Gniewowskiej oraz o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Gdańskiej. W rejonie cmentarza komunalnego w Redzie przy ul. Gniewowskiej ruch pojazdów zostanie ograniczony.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 zostanie udostępniony dodatkowy parking z wjazdem od ulicy Gniewowskiej - Żwirowej. Samochody można również zostawić na parkingach oddalonych od cmentarza, np. przy sklepie POLO.

Komunikacja miejska w Redzie

Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusu linii 17 w dniach od 28 października do 1 listopada.

W dniach 28 – 31 października na linii nr 17 będzie kursował autobus o standardowej długości 12 metrów, mogący przewieźć około 100 osób. W dniu 1 listopada linię 17 będą obsługiwały dwa autobusy wg rozkładu świątecznego. Świąteczny rozkład jazdy linii 17 znajduje się na stronie internetowej www.mzkwejherowo.pl.

Linie 8, 9, 18 i 19 kursują bez zmian.

Rumia

Przy cmentarzu komunalnym:

1 listopada wprowadzony będzie zakaz wyjazdu z ul. Górniczej w kierunku UM Rumia z wyjątkiem autobusów i pojazdów TAXI (ruch będzie kierowany przez Policję).

Ponadto od 31 października do 1 listopada obowiązywać będą zmienione organizacje ruchu:

- Ul. Górnicza - na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Włókienniczej jest dwukierunkowa, natomiast na dalszym odcinku - jednokierunkowa. Powyżej ul. Hutniczej wjazd jedynie dla autobusów i samochodów TAXI. Ponadto obowiązuje obustronny zakaz parkowania. 1 listopada nie będzie funkcjonował pierwszy przystanek ZKM Gdynia (od ul. Sobieskiego).

- Ul. Stalowa - obowiązuje ruch jednokierunkowy (od ul. Górniczej do Włókienniczej).

- Ul. Hutnicza - od ul. Górniczej do ul. Włókienniczej obowiązuje ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania.

- Ul. Tkacka - obowiązuje ruch dwukierunkowy. Do przewężenia obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się.

- Ul. Włókiennicza - od ul. Hutniczej do Górniczej obowiązuje ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się. Od ul Górniczej do ul. Kombatantów obowiązuje ruch dwukierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się.

- Ul. Rybaków- obowiązuje jednostronny zakaz zatrzymania, zostanie zorganizowany dodatkowy parking (na zakręcie).

Przy cmentarzu parafialnym:

Od 31 października do 1 listopada na ul. Cmentarnej obowiązywać będą obustronne zakazy zatrzymywania.

Komunikacja miejska w Rumi

Rumia, Cmentarz Komunalny

28 – 29 października uruchomione zostaną dodatkowe kursy do cmentarza - linie 86 i 383.

31 października obowiązują rozkłady jazdy, jak w dni nauki szkolnej.

Linie 86 i 288 - zgodnie ze stałym rozkładem jazdy

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 16:30, co ok. 30 min, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Cmentarz Komunalny

Linia 386 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, co ok. 30 min, na trasie: Rumia Plac Kaszubski -Janowo - Rumia Dw. PKP - Cmentarz Komunalny

1 listopada obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Linia 86 - wszystkie kursy wykonywane bez zajazdu do Cmentarza Komunalnego

Linia 273 - funkcjonuje w godz. ok. 8:30 - 17, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Dw. PKP - Rumia Partyzantów - Kosakowo Cmentarz Komunalny

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Cmentarz Komunalny

Linia 386 - funkcjonuje w godz. ok. 7 - 18, na trasie: Rumia Plac Kaszubski -Janowo - Rumia Dw. PKP - Cmentarz Komunalny

2 listopada obowiązują rozkłady jazdy, jak w dni nauki szkolnej

Linie 86 i 288 - zgodnie ze stałym rozkładem jazdy

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, co ok. 30 min

Na liniach 273, 373 i 386 obowiązuje taryfa zwykła z uprawnieniami do przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

(R.K.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Nordapress, ul. Gniewowska 7, 84-200 Wejherowo, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Nordapress, ul. Gniewowska 7, 84-200 Wejherowo i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone