Zamknij
REKLAMA

Wszystkich Świętych - jak dojechać na cmentarze?

14:39, 27.10.2017 | R.K.
REKLAMA
Skomentuj

Obchody dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wiążą się ze wzmożonym ruchem pieszych i samochodów w rejonie cmentarzy. W wielu miejscach wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu.  

Wejherowo

1 listopada ograniczony zostanie ruch pojazdów w obrębie cmentarza w Wejherowie Śmiechowie.

Wprowadzone zostaną następujące zasady:

- Wjazd na ogólnodostępny parking przy ul. Roszczynialskiego od ul. Sikorskiego odbywać się będzie wyłącznie ul. Odrębną w obu kierunkach.

- Ul. Roszczynialskiego na odcinku od ul. Wniebowstąpienia do cmentarza przejezdna będzie tylko dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek i rowerów.

- Dla inwalidów przeznaczono 31 miejsc postojowych na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Roszczynialskiego.

- Dla taksówek przewidziano 8 miejsc postojowych w zatoce postojowej w ul. Roszczynialskiego pomiędzy ul. Leśną i ul. Brzozową.

- Zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Roszczynialskiego, Myśliwska, Ofiar Grudnia 1970, Leśna i Brzozowa.

- 1 listopada na ul. Poprzecznej i ul. Wschodniej zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla pojazdów.

Uwaga - ze względu na trwające prace związane z budową boiska pomiędzy ulicami Wąską i Poprzeczną, parkowanie na płycie boiska nie będzie możliwe. Liczba miejsc postojowych ulegnie zmniejszeniu, dlatego warto korzystać z komunikacji miejskiej, gdzie będzie obowiązywać taryfa MZK Wejherowo lub taryfa metropolitalna.

Komunikacja miejska w Wejherowie

Dodatkowe linie do cmentarza:

Linia „A”, Wejherowo Dworzec PKP - Cmentarz

Autobusy linii „A” będą odjeżdżać z przystanku początkowego „Wejherowo Dworzec PKP”, a na trasie przejazdu do Cmentarza będą się zatrzymywać na przystankach: „Sobieskiego-GS”, „Mickiewicza”, „Reformatów” i „Wniebowstąpienia”.

Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystankach „Wniebowstąpienia”, „Rzeźnicka” i „Św. Jana”. Linia „A” kursować będzie z częstotliwością 15 minut.

Linia „C”, Os. Kaszubskie - Cmentarz

Autobusy linii „C” będą odjeżdżać z przystanku „Pomorska” – DH KASZUB; na trasie przejazdu do Cmentarza będą zatrzymywały się na przystankach „Prusa – Szkoła”, „Necla” i „Rybacka”. Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku :„Rybacka” przy I Brygady WP.

Linia „C” kursować będzie z częstotliwością 20 minut.

Linia „D”, Os. Przemysłowa - Cmentarz

Autobusy linii „D” na trasie przejazdu do Cmentarza będą się zatrzymywać na przystankach „Wejherowo Rogali” – wiata MZK – przystanek początkowy, „Gulgowskiego n/ż”, „Graniczna”, „Ofiar Piaśnicy”,” Chopina”, ”Kochanowskiego”, „Pomorska”, „Prusa – Szkoła”, „Necla”, „Rybacka”. Na trasie powrotnej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku :„Rybacka” na ul. Rybackiej i na wszystkich kolejnych przystankach na trasie przejazdu.

Linia „D” kursować będzie z częstotliwością 90 minut.

Autobusy linii A, C i D na innych przystankach nie zatrzymują się. Przystankiem przyjazdowym dla dojeżdżających do Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego linii A, C i D jest dotychczasowy przystanek linii 3 i 11 „Wejherowo Cmentarz 02”.

Przystankiem odjazdowym dla linii A, C i D odjeżdżających z Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego jest dotychczasowy przystanek z wiatą przystankową linii 3 i 11 „Wejherowo Cmentarz 01”.

1 listopada dodatkowy punkt sprzedaży papierowych biletów jednorazowych uruchomiony zostanie tylko przy wejherowskim Cmentarzu.

Szczegółowe informacje u Dyspozytora pod nr telefonu 58 572 29 33 i na stronie internetowej www.mzkwejherowo.pl.

Reda

Tradycyjne nabożeństwa na redzkich cmentarzach będą odprawiane o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Gniewowskiej oraz o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Gdańskiej. W rejonie cmentarza komunalnego w Redzie przy ul. Gniewowskiej ruch pojazdów zostanie ograniczony.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 zostanie udostępniony dodatkowy parking z wjazdem od ulicy Gniewowskiej - Żwirowej. Samochody można również zostawić na parkingach oddalonych od cmentarza, np. przy sklepie POLO.

Komunikacja miejska w Redzie

Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusu linii 17 w dniach od 28 października do 1 listopada.

W dniach 28 – 31 października na linii nr 17 będzie kursował autobus o standardowej długości 12 metrów, mogący przewieźć około 100 osób. W dniu 1 listopada linię 17 będą obsługiwały dwa autobusy wg rozkładu świątecznego. Świąteczny rozkład jazdy linii 17 znajduje się na stronie internetowej www.mzkwejherowo.pl.

Linie 8, 9, 18 i 19 kursują bez zmian.

Rumia

Przy cmentarzu komunalnym:

1 listopada wprowadzony będzie zakaz wyjazdu z ul. Górniczej w kierunku UM Rumia z wyjątkiem autobusów i pojazdów TAXI (ruch będzie kierowany przez Policję).

Ponadto od 31 października do 1 listopada obowiązywać będą zmienione organizacje ruchu:

- Ul. Górnicza - na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Włókienniczej jest dwukierunkowa, natomiast na dalszym odcinku - jednokierunkowa. Powyżej ul. Hutniczej wjazd jedynie dla autobusów i samochodów TAXI. Ponadto obowiązuje obustronny zakaz parkowania. 1 listopada nie będzie funkcjonował pierwszy przystanek ZKM Gdynia (od ul. Sobieskiego).

- Ul. Stalowa - obowiązuje ruch jednokierunkowy (od ul. Górniczej do Włókienniczej).

- Ul. Hutnicza - od ul. Górniczej do ul. Włókienniczej obowiązuje ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania.

- Ul. Tkacka - obowiązuje ruch dwukierunkowy. Do przewężenia obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się.

- Ul. Włókiennicza - od ul. Hutniczej do Górniczej obowiązuje ruch jednokierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się. Od ul Górniczej do ul. Kombatantów obowiązuje ruch dwukierunkowy z jednostronnym zakazem zatrzymywania się.

- Ul. Rybaków- obowiązuje jednostronny zakaz zatrzymania, zostanie zorganizowany dodatkowy parking (na zakręcie).

Przy cmentarzu parafialnym:

Od 31 października do 1 listopada na ul. Cmentarnej obowiązywać będą obustronne zakazy zatrzymywania.

Komunikacja miejska w Rumi

Rumia, Cmentarz Komunalny

28 – 29 października uruchomione zostaną dodatkowe kursy do cmentarza - linie 86 i 383.

31 października obowiązują rozkłady jazdy, jak w dni nauki szkolnej.

Linie 86 i 288 - zgodnie ze stałym rozkładem jazdy

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 16:30, co ok. 30 min, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Cmentarz Komunalny

Linia 386 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, co ok. 30 min, na trasie: Rumia Plac Kaszubski -Janowo - Rumia Dw. PKP - Cmentarz Komunalny

1 listopada obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Linia 86 - wszystkie kursy wykonywane bez zajazdu do Cmentarza Komunalnego

Linia 273 - funkcjonuje w godz. ok. 8:30 - 17, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Dw. PKP - Rumia Partyzantów - Kosakowo Cmentarz Komunalny

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, na trasie: Chylonia Dw. PKP - Rumia Cmentarz Komunalny

Linia 386 - funkcjonuje w godz. ok. 7 - 18, na trasie: Rumia Plac Kaszubski -Janowo - Rumia Dw. PKP - Cmentarz Komunalny

2 listopada obowiązują rozkłady jazdy, jak w dni nauki szkolnej

Linie 86 i 288 - zgodnie ze stałym rozkładem jazdy

Linia 373 - funkcjonuje w godz. ok. 9 - 17, co ok. 30 min

Na liniach 273, 373 i 386 obowiązuje taryfa zwykła z uprawnieniami do przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

(R.K.)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone