Zamknij
REKLAMA

Zwiększono komfort i bezpieczeństwo

14:50, 05.10.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Kolejna inwestycja, która zdecydowanie poprawi infrastrukturę drogową w Rumi, została oddana do użytku. Z programu tzw. „schetynówek” wyremontowana została ul. Bądkowskiego.

- Mieszkańcom bardzo zależało na realizacji tej inwestycji. Poruszanie się tą drogą było do tej pory mało przyjemne. Dzięki remontowi poprawi się zarówno komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo na tym odcinku – powiedziała radna miasta Jolanta Dobrzeniecka.

Modernizacja drogi Bądkowskiego kosztowała Rumię niespełna 400 tys. złotych. Kwotę w wysokości ok. 240 tys. zł dołożyło starostwo powiatowe, a kolejne 480 tys. złotych dofinansowano właśnie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Całościowo inwestycja kosztowała ok. 1 mln 130 tys. złotych. W ramach prac została wykonana nawierzchnia jezdni wraz z chodnikiem. Dodatkowo, dobudowano także kanalizację deszczową oraz przebudowano gazociąg.

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku burmistrz miasta odebrał pierwszą „schetynówkę”. Była to modernizacja ulic Rodziewiczówny i Targowej zrealizowana przy dofinansowaniu nie tylko od Wojewody Pomorskiego, ale również przy udziale Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Koszt inwestycji wyniósł niemal 1,3 mln zł, przy wkładzie gminy Rumia w wysokości 215 tys. zł.

Obecnie zaś trwa przebudowa najbardziej niebezpiecznego skrzyżowania w Rumi – ulic Pomorskiej, Gdańskiej i Częstochowskiej. Głównym celem remontu, obok zwiększenia przepustowości, jest wyeliminowanie dużej ilości wypadków w tym miejscu. Całość inwestycji pochłonie 1,6 mln zł, z czego niespełna 500 tys. złotych z budżetu miasta. Prace planowo mają potrwać do końca listopada.

Rumia jest jedną z gmin skuteczniej walczących o dofinansowanie w ramach programu tzw. „schetynówek”. Inwestycje wpłyną nie tylko na bezpieczeństwo czy zminimalizowanie korków, ale przede wszystkim poprawią komfort jazdy w mieście.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone