Zamknij
REKLAMA

Historia Rumi na wyciągnięcie ręki - już wkrótce!

14:19, 07.11.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Dzieje miasta przedstawione na zdjęciach, a także materiałach audio i video wkrótce będą ogólnodostępne.

Dotychczas studiowanie historii miasta wymagało zagłębienia się w artykuły i publikacje sprzed lat, których dostępność bywała ograniczona. Już niebawem się to zmieni - ruszy Cyfrowe Archiwum Społeczne.

Jest to strona internetowa, która znajduje się pod adresem www.archiwumcyfrowerumia.pl i ruszy w Święto Niepodległości, 11. listopada. Strona zgromadzi rozmaite materiały dotyczące historii Rumi - fotografie, wspomnienia, nagrane relacje, dokumenty życia społecznego. -Archiwa wkraczają na obszary zwykle pomijane przez archiwa państwowe, ocalając historię życia codziennego, dzieje lokalne, opowieści zwykłych ludzi. Rumskie archiwum powstało w ramach inicjatywy oddolnej. Jego koordynatorem jest Miejski Dom Kultury. - informuje strona miasta.

Archiwum, mimo że oficjalnie zostanie otwarte dopiero w sobotę, już zawiera ciekawe materiały. Można przeczytać o uzdrowisku na Zagórzu, historii peronu na Janowie, a także cmentarzu sprzed 2 tysięcy lat, na terenie którego znajduje się dziś stadion.

O realizacji tego projektu zdecydowali sami mieszkańcy. Projekt zgłoszony został do zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdobył kilkaset głosów i zakwalifikował się do wykonania.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018