Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje dzięki podatkom PIT

14:32, 03.01.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Do 30. kwietnia 2018 roku mieszkańcy Rumi zobowiązani są do rozliczenia się z podatku PIT. Dzięki odprowadzeniu go w mieście, w którym na co dzień się zamieszkuje, można realnie wpłynąć na stan budżetu.

Rozliczam się i pomagam

Dotyczy to szczególnie tych mieszkańców Rumi, którzy zameldowani są w innych gminach. Zaznaczając realne miejsce zamieszkania w stosownej rubryce na druku PIT, można pomóc miastu w zdobyciu funduszy na kolejne inwestycje.

Roczny podatek dochodowy osób fizycznych nie trafia w całości do Skarbu Państwa. W przypadku Rumi prawie 40% podatku wraca do budżetu gminy. Fundusze te pozwalają na realizację kolejnych inwestycji prospołecznych – nowych dróg, chodników, placów zabaw, obiektów sportowych oraz wielu, wielu innych.

Nic prostszego

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Na pierwszej stronie formularza, w części B, należy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. W tym przypadku nie ma znaczenia miejsce zameldowania, a miejsce realnego zamieszkania w Rumi.

W przypadku, w którym rozliczenie PIT zostało już wysłane, możliwa jest jego prosta modyfikacja za pomocą jednostronicowego dokumentu ZAP-3. Wystarczy go wypełnić, a następnie przesłać do Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Procedura jest bardzo łatwa i szybka do zrealizowania. Jej znaczenie dla rozwoju miasta jest ogromne. Dzięki tej pomocy dysponujemy dodatkowymi środkami, które przeznaczane są na przedsięwzięcia ułatwiające życie nam wszystkim. Pieniądze odprowadzone w podatku wracają do mieszkańców – mówi radna Magdalena Mrowicka.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone