Zamknij
REKLAMA

Milion złotych na modernizacji targowiska miejskiego

13:16, 12.01.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Rumia zdobyła kolejne dofinansowanie unijne. Tym razem dzięki funduszom zewnętrznym modernizacji zostanie poddany rynek w Rumi.

Całość inwestycji oszacowano na ponad 1 500 000,00 złotych z czego ok. 1 000 000 złotych to suma przyznanych środków europejskich. Uroczyste podpisanie umowy nastąpi 16 stycznia.

Modernizacja ma podnieść standard targowiska, co ma też poprawić jego renomę i jakość oferowanych na rynku usług. Lepsze mają być też warunki sanitarne, komunikacja i organizacja na rumskim targowisku.

Prace ruszą jeszcze w 2018 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2019 roku.

* Inwestycja będzie zrealizowana dzięki pomocy finansowej przeznaczonej na operacje typu „ Inwestycje w  targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na zadanie pn.  „ Przebudowa istniejącego Targowiska Miejskiego „Remszczie Renk” – „Mój Rynek” w Rumi”.

W 2019 roku to miejsce będzie zapewne wyglądało zupełnie inaczej.

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone