REKLAMA

Ma być ładniej i atrakcyjniej

10:27, 10.08.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Trwa kolejny etap rewitalizacji wejherowskiego parku. W ramach prowadzonych prac oczyszczony zostanie staw, powstaną nowe ścieżki, a dodatkowo rozbudowana będzie siłownia i odnowiony ma być kanał.

- Dzięki systematycznej rewitalizacji park jest urokliwym i wręcz magicznym miejscem dla mieszkańców Wejherowa oraz turystów – mówi prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. – Staramy się wciąż go modernizować i rozbudowywać, aby był jeszcze piękniejszy. Chcemy, aby każdy – niezależnie od wieku – dobrze się tu czuł. Stąd nasze kolejne inwestycje.

Kolejny etap rewitalizacji obejmie modernizację stawu, który zostanie oczyszczony, a jego ściany wzmocnione. Zastosowana zostanie także nowa technologia do oczyszczania stawu oraz zmodernizowane mają być murki oporowe, dzielące kanał środkowy od stawu. W ramach inwestycji wykonane zostaną ścieżki - wzdłuż kanału środkowego, poprzez most na rzece Cedron, który także zostanie wyremontowany, w stronę kaplicy nad Cedronem (obok Młyna Biangi).

Przy placu zabaw powstanie automatyczna toaleta publiczna. Rozbudowana zostanie istniejąca siłownia fitness o kolejne elementy, w tym dla osób starszych. W parku zamontowany zostanie też kolejny element monitoringu.

Warto zaznaczyć, że rewitalizację parku Urząd Miejski w Wejherowie rozpoczął już w 2006 roku. Z uwagi na duży zakres i koszt przedsięwzięcia realizacja odbywała się etapami.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

czytelniczkaczytelniczka

6 0

Jeden z ładniejszych parków - tak trzymać! 10:47, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018