Zamknij
REKLAMA

Dotacje na podłączenie

16:27, 31.12.2017 | UGW
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Gminy Wejherowo przypomina o możliwości otrzymania dofinansowania na podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej.

O dotację można ubiegać się w ciągu 6 miesięcy od dnia oddania do użytku sieci kanalizacyjnej, do której przyłącze zostało włączone. Powyższe wynika z faktu, iż dotacje przyznawane są ze środków na ochronę środowiska, co do których wydatkowanie z budżetu powiązane musi być z szybkim osiągnięciem efektu ekologicznego. Wyjątkiem są podłączenia wymagające: wybudowania przepompowni przydomowej, sporządzenia projektu, wykonania wcinki do sieci kanalizacyjnej, gdzie termin wydłuża się do jednego roku.

Sieci oddane do użytku, dla których termin ubiegania się o dofinansowanie upływa w dniu 19 marca 2018 r.:

Gościcino - rejon ul. Orzechowej, Kwiatowej, Irysowej, Narcyzowej, Stokrotek, Jodłowej, Konwaliowej, Jałowcowej – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Łężyce - rejon ul. Dębowej, Kasztanowej, Akacjowej, Jarzębinowej, Kalinowej, Jesionowej, Cedrowej – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Sieci oddane do użytku, dla których termin ubiegania się o dofinansowanie upływa w dniu 26 kwietnia 2018 r.:

Kąpino - rejon ul. Władysława Łokietka i Stefana Batorego – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Informujemy, że po upływie ww. terminów nie będzie możliwe uzyskanie dofinansowania z budżetu gminy na realizację obowiązku przyłączenia nieruchomości do ww. sieci kanalizacji sanitarnej. Dla kolejno budowanych sieci Urząd Gminy Wejherowo będzie podawał informacje o terminach ubiegania się o dofinansowanie na bieżąco.

Termin dla sieci wybudowanych przez PEWIK w Bolszewie i Kąpinie rozpocznie bieg w styczniu 2018 r. Przypominamy, że wszelkie formalności związane z przyłączeniem do sieci należy realizować w PEWIK Gdynia – Biuro Obsługi Klienta, ul. Witomińska 21, 81- 311 Gdynia, tel. (58) 66 87 311 (BOK).

(UGW)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone