Zamknij
REKLAMA

Pies ujadał zamknięty na balkonie, gdzie byli właściciele?

15:40, 11.07.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Uporczywe szczekanie i nieprzyjemny zapach sprawił, że sąsiedzi zaalarmowali Straż Miejską.

Funkcjonariusze w ubiegłą sobotę otrzymali zgłoszenie z jednego z budynków mieszkalnych w Wejherowie. Na miejscu okazało się , że pies zamknięty jest na balkonie, a w mieszkaniu nie ma właścicieli. W trakcie kontroli stwierdzono również, że balkon jest zanieczyszczony psimi odchodami. Smród i fetor  unoszący się w powietrzu jest uciążliwy dla mieszkańców tego bloku.

Dopiero na drugi dzień Straży Miejskiej udało się skontaktować z właścicielami mieszkania. Nakazano im uporządkować balkon i podjąć takie działania , aby  pies nie zakłócał spokoju pozostałym mieszkańcom budynku. Jeśli pouczenie to nie odniesie pożądanego skutku, wobec właściciela psa zastosowane zostaną sankcje karne. Ponadto o niezgodnym z przeznaczeniem użytkowaniu balkonu powiadomiony zostanie zarządca budynku.

Właścicielowi psa należy przypomnieć, że  zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

DanusiaDanusia

3 0

To nie ludzie 21:45, 11.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiterPiter

2 0

banda oszołomów 16:10, 13.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SurowySurowy

2 0

A może warto także tych oszołomów zamknąć na balkonie? 09:44, 14.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018