Zamknij
REKLAMA

Nielegalny hazard! Policja w lokalach z automatami

13:59, 14.07.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Sienicki

Akcja, którą przeprowadziła wejherowska policja oraz gdyńska służba celna zakończyła się zabezpieczeniem automatów do gier w lokalach w Rumi.

Wartość automatów szacowana jest na 24 tysiące złotych. Według nowych przepisów dotyczących gier hazardowych, podmioty prywatne nie mają prawa urządzać gier na automatach poza kasynami.

Wczoraj policjanci z komendy powiatowej w Wejherowie zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ujawnili w Rumi w jednym z lokali dwa nielegalne automaty do gier. Wartość jednego automatu jest szacowana na kwotę 12 tys. zł. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie. 

Od 1. kwietnia podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018