REKLAMA

Okradają emerytów. Przeczytaj i podaj dalej!

11:24, 16.07.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Jak ostrzegają funkcjonariusze policji, oszuści znów uaktywnili się w regionie. W miniony piątek mundurowi tylko na terenie samego Gdańska odnotowali aż dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”.

Poszkodowani to głównie osoby starsze, powyżej 65 roku życia. Policja apeluje do seniorów, żeby ich ostrzec i wyczulić. Funkcjonariusze starają się być o krok przed naciągaczami, ale pomysły na kradzieże zmieniają się jak w kalejdoskopie. Choćby znana już niemal wszystkim metoda „na wnuczka”, to już przeszłość. Teraz oszuści podają się za pracowników poczty, przedstawicieli Caritas, funkcjonariuszy CBŚ, policjantów, a nawet księży.

Aby ustrzec się przed oszustami, należy bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania. Dodatkowo powinno się krytycznie podchodzić do każdego telefonu informującego o zdarzeniach i sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej. Warto też konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy. Nie powinno się również otwierać drzwi osobom nieznanym, tym bardziej, gdy przebywamy w mieszkaniu lub domu samotnie.

Każdy z nas jest indywidualnie odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego mienia. Dlatego w każdym przypadku, gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia, co do uczciwości i intencji innej osoby, skontaktujmy się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018