REKLAMA

Dwaj mężczyźni więzili 18-latkę. Grozili jej bronią

12:36, 10.08.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Zapewniali, że szybko jej nie wypuszczą, pobili i grozili bronią.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali mężczyzn, którzy w mieszkaniu przetrzymywali 18-letnią kobietę. 30 i 32-latek dzisiaj usłyszą zarzuty. W trakcie przeszukania ich mieszkań kryminalni znaleźli dwie jednostki broni, ok. 1 kg różnych substancji. Grozi im kara nawet kilkunastu lat więzienia.

18-latka w poniedziałek zawiadomiła policjantów, że od godzin popołudniowych poprzedniego dnia była siłą przetrzymywana przez kilku mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Sprawcy pobili ją i grozili bronią zapewniając, że nie opuści tego mieszkania przez najbliższe miesiące. Rano kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi swoich oprawców i uciekła.

Sprawą zajął się Wydział Dochodzeniowo- Śledczy i Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Policjanci wiedzieli, że zatrzymanie sprawców nie będzie proste. Jeden z nich od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w Malborku, a drugi był notowany jako członek zorganizowanej grupy przestępczej.

Policjanci sprawdzili kilkanaście miejsc, w których mężczyźni mogliby przebywać. 8 sierpnia po południu, w wyniku pościgu prowadzonego na ulicach Gdyni, kryminalni z Gdańska zatrzymali pierwszego ze sprawców - 32-letniego mężczyznę. Dwie godziny później również w pościgu zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn do tej sprawy – 30 i 41–letniego. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni, amunicję, ok. 1 kg różnych środków psychoaktywnych (dopalacze, kokaina, marihuana). Wśród zatrzymanych jest były konkubent pokrzywdzonej kobiety.

Policjanci planują kolejne zatrzymania, sprawa ma charakter rozwojowy. 

Dzisiaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Oliwa, gdzie usłyszą zarzuty.

 

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017