Zamknij
REKLAMA

Skrępowali go, pobili, grozili śmiercią

13:38, 12.10.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Najpierw związali ręce swojego 26-letniego znajomego, a potem wywieźli go do parku. Dwóch mężczyzn usłyszało już zarzuty. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska Wrzeszcza zatrzymali w poniedziałek nad ranem dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 22 lat. Są oni podejrzani o pozbawienia wolności ich 26-letniego znajomego, także obywatela Ukrainy. Miało do tego dojść w poprzedni weekend w nocy.

Pracujący nad sprawą policjanci i prokuratorzy ustalili, że między mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie współlokatorzy 26-latka skrępowali mu taśmą ręce, wywieźli do parku, bili i grozili pozbawieniem życia. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego obywatela Ukrainy, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. 

Funkcjonariusze z Wrzeszcza przekazali do prokuratury zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanych sprawców. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018