Zamknij
REKLAMA

Żebrał pod sklepem. Został zatrzymany

14:01, 14.11.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Był wulgarny i natarczywy. 47-latek, który żebrał przed jednym ze sklepów przy ul. Kwiatowej w Wejherowie, trafił do policyjnej izby zatrzymań.

W miniony poniedziałek tuż przed godz. 20 Straż Miejska w Wejherowie otrzymała zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów na ul. Kwiatowej dwóch nietrzeźwych mężczyzn w sposób natarczywy wyłudza pieniądze od klientów.

Strażnicy, którzy interweniowali w powyższej sprawie, na miejscu zdarzenia zastali jednego z mężczyzn. 47-latek nie dość, że wyłudzał od klientów pieniądze, to dodatkowo zachowywał się wulgarnie i głośno. Sprawca trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. Teraz za natarczywe wyłudzanie przed sklepem najprawdopodobniej odpowiadał będzie przed sądem.

Zgodnie z art. 58 Kodeksu wykroczeń: „Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. złotych albo karze nagany, a kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności”.

 

 

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018