Zamknij
REKLAMA

Zatrzymali fałszywego policjanta

14:30, 14.11.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 47-letniego oszusta, który zgłosił się do 82-letniej gdańszczanki po odbiór pieniędzy. To oszustwo polegało na tym, że do starszej kobiety wcześniej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i musi wyrzucić przez okno wszystkie pieniądze i biżuterię. Kobieta wierząc, że rozmawia z policjantem wykonała polecenia oszusta i wyrzuciła wszystkie wskazane rzeczy przez okno. Tam czekał już 47-latek, mężczyzna zabrał kosztowności i uciekł.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze ustalili gdzie przebywa 47-letni mężczyzna i zatrzymali go. Kryminalni zabezpieczyli skradzione pieniądze i kosztowności. Zatrzymany został przewieziony do komendy, a następnie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej w ten sposób okradał starsze osoby, typowany jest do 6 zdarzeń na terenie woj. pomorskiego i kilkunastu na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018