Zamknij
REKLAMA

Krystian W. usłyszał kolejne zarzuty

10:04, 10.01.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. arch.

Lista zarzutów Krystiana W. z Wejherowa ciągle się wydłuża. Mężczyzna ma odpowiadać za kolejne osiem przestępstw.

Pięć z zarzutów, które Krystianowi W. postawiała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, dotyczy oszustwa i usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. W oparciu o zebrany materiał dowodowy ustalono, że podejrzany w celu uzyskania nienależnych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia pojazdu podał nieprawdziwe dane dotyczące pojazdu uczestniczącego w kolizji, a także doprowadził do kolizji drogowych. Nadto zgłosił kolizję, która w rzeczywistości nie miała miejsca i wprowadził w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, co do okoliczności przebiegu zgłoszonych zdarzeń. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dwa kolejne zarzuty są czynami o charakterze seksualnym. Dotyczą usiłowania doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych do obcowania płciowego. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Nadto podejrzanemu prokurator zarzucił stosowanie przemocy w celu zmuszenia pokrzywdzonej do zwrotu wierzytelności. Jak wynika z informacji Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Krystian W. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone