Zamknij
REKLAMA

365 dni - 22 893 interwencji strażników

14:54, 10.01.2018 | źródło: SM w Wejherowie
REKLAMA
Skomentuj

To był pracowity 2017 rok dla Straży Miejskiej w Wejherowie. W ciągu ostatnich dwunastu minionych miesięcy wejherowscy strażnicy podjęli w sumie 22 893 interwencji, tj. o 1 847 więcej w porównaniu z 2016 rokiem.

Z informacji mundurowych wynika, że 6 746 podjętych interwencji zakończono postępowaniami mandatowymi lub wyjaśniającymi, a 16 147 działań miało charakter administracyjno-porządkowy i prewencyjny. Do Sądu Rejonowego w Wejherowie strażnicy miejscy skierowali 257 spraw. 1 963 sprawców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 211 tys. 400 zł.

W minionym roku strażnicy ujawnili 23 przestępstwa i ujęli na gorącym uczynku ponad trzydzieści osób podejrzanych o ich dokonanie. Dodatkowo zatrzymali czternastu nietrzeźwych kierujących. Na zgłoszenia mieszkańców strażnicy miejscy podjęli ponad 5 270 interwencji, w tym m.in. związanych z zakłóceniem porządku publicznego i spokoju (656), zagrożeń w ruchu drogowym (2 900), awarii technicznych (134), a także dotyczących ochrony środowiska (232).

Ponadto strażnicy podjęli 963 interwencje związane z niezachowaniem środków ostrożności przy trzymaniu psów, w tym niesprzątaniu po psach. Ujawnili też 716 nietrzeźwych w miejscach publicznych. W 2017 roku Straż Miejska w Wejherowie realizowała też działania związane z zabezpieczeniem imprez sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i uroczystości religijnych.

Nadto wejherowscy strażnicy prowadzili pogadanki w szkołach na tematy związane z bezpieczeństwem. Przeprowadzili też trzy edycje kursu samoobrony dla kobiet, w których uczestniczyło w sumie 79 pań. Dodatkowo organizowali liczne programy prewencyjne. W zakresie ochrony środowiska funkcjonariusze dokonali 3 313 kontroli nieruchomości pod kątem spalania śmieci w przydomowych piecach (kotłach). Sprawdzali również gospodarstwa domowe wyposażone w zbiorniki bezodpływowe na szamba.

Podobnie jak w latach ubiegłych, funkcjonariusze dokonywali przeglądów stanu technicznego znaków i urządzeń na drogach, elewacji i urządzeń zamontowanych na budynkach przylegających do pasa drogowego oraz wiele innych. Warto przypomnieć, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wejherowie obsługują również miejski monitoring. Obecnie w systemie działa 46 kamer monitoringu miejskiego, 22 systemy alarmowe zainstalowane w kapliczkach na Kalwarii Wejherowskiej i 35 kamer monitoringu wewnętrznego. Stanowisko abonenckie monitoringu miejskiego zamontowane jest również w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Od 1 stycznia 1993 roku wejherowska Straż Miejska jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła prace całodobowo. W powyższym systemie pracuje do dzisiaj. Na wyposażeniu wejherowskich strażników są trzy oznakowane radiowozy, quad i dwa rowery.

(źródło: SM w Wejherowie)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

ZainteresowanaZainteresowana

0 0

Chciałam zapytać dlaczego Straż Miejska przestała organizować kursy samoobrony dla kobiet? Przecież było duże zainteresowanie. 13:57, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone