Zamknij
REKLAMA

Zyskali zarówno piesi, jak i rowerzyści

13:52, 28.07.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Zakończone zostały prace związane z przebudową drugiego etapu ulicy Obwodowej w Redzie. W ramach zadania odcinek od ul. Łąkowej do ronda przy ulicy Młyńskiej wzbogacił się o chodnik i ścieżkę rowerową.

- Dla redzkiej społeczności to bardzo ważna inwestycja – zapewnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Z ulicy Obwodowej chętnie korzystają nie tylko kierowcy, ale i rowerzyści oraz piesi. Dzięki realizacji tego zdania udało się poprawić bezpieczeństwo i zwiększyć komfort ich przemieszczania się.

Zadanie, które realizowano na odcinku o łącznej długości 870 m, prowadzone było przez blisko trzy miesiące. Nowy chodnik wykonany został z szarej kostki betonowej, a ścieżka z mieszanki asfaltowo-betonowej. Inwestycje władze Redy realizowały przy wsparciu finansowym samorządu powiatu wejherowskiego.

- Na początku kadencji z każdą gminą podpisaliśmy porozumienie o współpracy, które konsekwentnie realizujemy - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Systematycznie spotykamy się, uzgadniamy działania i realizujemy kolejne inwestycje związane z budową bądź przebudową dróg i chodników.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ElkaElka

0 0

Jak dobrze,że zmienił się Starosta Wejherowski. Wreszcie normalna współpraca, a nie wojna. Brawo Pani Gabrysiu
19:14, 29.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018