REKLAMA

Coraz więcej milionerów w powiecie

10:55, 09.08.2017 | G.B.
REKLAMA
Skomentuj

Wzrosła liczba milionerów. Z informacji Izby Skarbowej w Gdańsku wynika, że w ubiegłym roku dochód powyżej miliona złotych osiągnęło 118 wejherowskich podatników. Rok wcześniej milionerów w powiecie było 110.

Dane z całego województwa również pokazują wzrost liczby osób, którym udało się osiągnąć dochód powyżej miliona złotych. W ubiegłym roku wspomniany dochód wykazało łącznie 1320 osób, czyli 33 osób więcej niż w 2015 roku. Aktualny, najwyższy dochód wyniósł 310,5 mln zł, a najwyższy zapłacony podatek – prawie 56 mln.

Co ciekawe, w ubiegłym roku odnotowano jeszcze większe dochody jednostkowe i zapłacone podatki – najwyższy dochód wyniósł 366 mln złotych, a zapłacony podatek aż 68 mln złotych.

Gdzie mieszka najwięcej milionerów? W czołówce rankingu znajdują się największe miasta województwa. W Gdańsku rozliczyło się aż 354 milionerów, w Gdyni było 207 takich osób, a w Wejherowie - 118. Co robią pomorscy milionerzy? Najczęściej prowadzą własną działalność gospodarczą. Wysokie dochody można osiągnąć także w wyniku sprzedaży nieruchomości, zbycia papierów wartościowych lub udziałów w spółce, a nawet pracując na etacie.

 

 

(G.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

a ilu przybyło biedaa ilu przybyło bieda

0 0

ciągle słyszę propagandę sukcesu, ale nie mówi się nic, że na każdego nowego milionera przypada po kilkuset nowych biedaków, którzy pracują cały miesiąc za max. 1800-2000 zł. Często dzięki tym właśnie milionerom pracują wszystkie weekendy, święta i nielimitowane godziny bez żadnych dodatków albo wogóle bez zapłaty za nadgodziny w imię sukcesu 1 milionera. On się pławi w luksusach i kupuje sobie nowe benzynowe zabawki z USA, a jego niewolnicy dziadują. Kto ma kasę i lekką pracę pomyśli sobie, że bełkoczę. Też kiedyś tak myślałem, dopóki nie wróciłem do Polski po kilku latach za granicą. Każdego dnia widzę co raz to nowe oszustwa, przekręty i cwaniactwo tych milionerów. Czasami w głowie się nie mieści widząc co robią z ludzi. 20:44, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018