Historyczny sukces wejherowianki. Agata Syska wicemistrzynią Polski!

11:37, 17.10.2017 K.G

Trenująca w klubie UKS Team Dragon Wejherowo Agata Syska zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski.

Jest to historyczny sukces Agaty, która jako pierwsza Wejherowianka może się poszczycić medalem z Mistrzostw Polski w Judo i jednym z niewielu medali zdobytych w naszym powiecie w dyscyplinie rozgrywanej na IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH.

Agata Syska, trenująca Team Dragon Wejherowo, a reprezentująca KS AZS AWFiS Gdańsk, po solidnie przepracowanych wakacjach na obozach kadry wojewódzkiej i treningach klubowych, już na początku września pokazała że będzie się zaliczać do najlepszych judoczek w Polsce. Najpierw zdobyła w Koszalinie srebrny medal MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW, a następnie po dwóch tygodniach wywalczyła 7 miejsce (najlepsza Polka w kat 44kg) w WARSAW JUDO OPEN , jednym z najmocniejszych turniejów na świecie, który zgromadził w tym roku ponad 1800 zawodników z 31 państw.

W drugim dniu Poznańskich Mistrzostw Polski Młodziczek, Agata wygrała wszystkie swoje walki eliminacyjne przed czasem, a następnie w walce półfinałowej pokonała znajdującą się wyżej w rankingu PZJudo zawodniczkę UKJ Juko Józefów i awansowała do finału kategorii wagowej -44kg. W finale musiała jednak uznać wyższość zawodniczki Gwardii Koszalin i zakończyła turniej na bardzo dobrym drugim miejscu, co jest największym dotychczasowym sukcesem Agaty.

Judo w Wejherowie można trenować już od najmłodszych lat w klubie UKS Team Dragon Wejherowo do czego namawiają trenerzy- www.judodragon.pl i zapraszają na zajęcia.