Złoty Tur ? srebro i brąz dla Polaków [WYNIKI]

08:40, 20.11.2017 K.G

Zakończyły się najważniejsze na świecie zawody w armwrestlingu. Reprezentanci Polski zdobyli medale.

Rumia po raz kolejny była gospodarzem w siłowaniu się na rękę – na halę MOSiR zjechali zawodnicy z wielu krajów świata, wliczając w to m.in. Japonię, Kazachstan, Rosję, czy USA.

Tegoroczny Złoty Tur okazał się bardzo udany dla polskiej reprezentacji. Fantastyczny występ zaliczyła Marlena Wawrzyniak. Startowała ona w kategorii wagowej do 65 kg i najpierw, w piątek wywalczyła brązowy medal w siłowaniu na lewą rękę, a w sobotę, kiedy rywalizowano na prawę rękę, Wawrzyniak zdobyła srebrny medal.

Bardzo dobry wynik osiągnął też Alex Kurdecha. Dla niego szczęśliwym dniem była sobota – w siłowaniu na prawą rękę w kategorii +105 kg zajął trzecie miejsce. Największym zwycięzcą zawodów okazał się Gruzin Levan Saginashvili.

TUTAJ komplet wyników z pierwszego dnia

TUTAJ komplet wyników z drugiego dnia

Dziś oraz jutro odbędą się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu, które od lat towarzyszą Złotemu Turowi. Tutaj również będzie można zobaczyć kolejne pasjonujące pojedynki. O 11:00 będą odbywać się eliminacje, a o 15:00 finały zawodów.