Tytani Wejherowo wygrali czwarty mecz z rzędu

11:11, 20.11.2017 K.G

Podopieczni Pawła Paździochy wyrastają na prawdziwą rewelację tego sezonu II ligi.

Takiej serii w poprzednim sezonie Tytani nie mieli. W obecnych rozgrywkach zawodnicy z Wejherowa prezentują świetną formę i kroczą niemalże od zwycięstwa do zwycięstwa. Przegrali w Pucharze Polski, a także raz w lidze, ale od porażki u siebie z Samborem Tczew żółto-czerwoni wygrali cztery mecze z rzędu i można ich już nazwać rewelacją sezonu 2017/2018.

Wyjazd do Brodnicy mimo wszystko wydawał się trudnym zadaniem. Tytani ułatwili je sobie znakomitym początkiem, w którym zagrali jak prawdziwi tytani – wejherowianie zdobyli 5 bramek, a świetna gra w obronie nie pozwoliła MKS-owi Brodnica na rzucenie ani jednej. Dopiero później gospodarzom udało się zaskoczyć obronę gości. Dalej była gra punkt za punkt, a pod koniec pierwszej połowy Tytani jeszcze powiększyli przewagę. Do przerwy prowadzili 18:9.

W drugiej części spotkania podopieczni Pawła Paździochy potwierdzili, że byli tego dnia po prostu lepsi od przeciwników. Wejherowianie nie pozwolili się zbliżyć rywalom i do samego końca kontrolowali wynik meczu, który po ostatnim gwizdku brzmiał 32:23 dla Tytanów.

Żółto-czerwoni umocnili się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Nie wyprzedzili swoich ostatnich rywali, którzy pozostali na trzecim miejscu, ale trzeba zauważyć, że Tytani rozegrali zaledwie 6 meczów, wyprzedzający ich MKS Brodnica – 8, Sambor Tczew – 7, a SMS II Gdańsk – 8. Z tą ostatnią drużyną wejherowianie zmierzą się na własnej hali w najbliższą sobotę.