Gladiatorki wśród najlepszych na Mistrzostwach Polski!

14:09, 21.05.2018 K.G Aktualizacja: 14:36, 21.05.2018

Zawodniczki Arki Rumia przywiozły z Łodzi znakomity wynik.

Był to drugi z serii turniejów o Mistrzostwo Polski rugby siedmioosobowego. Tym razem gospodarzem turnieju był KS Budowlani Łódź. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn podzielonych dwie grupy. Rumskie rugbystki trafiły do grupy z Ogniwem Sopot i dwoma drużynami Atomówek BBRC Łódź. Rozgrywki grupowe zakończyły na drugiej pozycji, ulegając nieznacznie pierwszej drużynie Atomówek 17-12.

Po wyjściu z grupy, w walce o finał Gladiatorki, jak nazywa się zawodniczki Arki Rumia, trafiły na Juvenię Kraków, która okazała się lepsza - wygrała 26:5. W meczu o brąz rumskie zawodniczki zagrały z Tygrysicami Sochaczew, które miały przed meczem spory problem.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że drużyna z Sochaczewa, borykająca się z kontuzjami, może wystawić tylko 6 zawodniczek. Reakcja naszych dziewcząt była błyskawiczna- nie patrząc na rangę spotkania jedna z Gladiatorek po prostu opuściła boisko by mecz mógł się odbyć w duchu FAIR PLAY - relacjonuje rumski klub.

Po regulaminowym czasie gry było 12-12. Po 10 minutach wyczerpującej, morderczej dogrywki pierwszy błąd popełniły Tygrysice. I to on zadecydował o wyniku spotkania.17-12 wygrały Gladiatorki.

Turniej wygrała Juvenia Kraków, pokonując w finale Atomówki BBRC Łódź. RC Arka Rumia Gladiatorki zajęły trzecie miejsce.