Zamknij
REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo

08:08, 17.09.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Miasto Reda wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 złożyło wniosek do programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Jest to nowa inicjatywa Fundacji „Orlen – Dar Serca”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów na przejściach dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych poprzez poprawę oznakowania. Program jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, będących zarządcami dróg.

 

 

- Przedmiotem naszego wniosku jest poprawa bezpieczeństwa w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona przy ul. Rekowskiej. Ulica ta łączy drogę wojewódzką nr 216 z Redy do Władysławowa z Aleją Lipową, jest uczęszczana i częściowo przebiega przez las. Samochody często rozwijają tam duże prędkości, nie zważając na bliskość szkoły – mówi Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy. – Mieszkańcy Redy, a zwłaszcza rodzice dzieci uczęszczających do „piątki” wielokrotnie zwracali uwagę na ten problem.

 

Reda wnioskuje o dotację w wysokości ponad 32 tys. złotych na wyniesienie dwóch przejść dla pieszych w postaci progów płytowych w miejscach łączących jednostronne chodniki wzdłuż ulic Rekowskiej, Długiej i Podleśnej – jeden w rejonie ulicy Podleśnej, drugi w rejonie ulicy Długiej - oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. Wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu, lecz zaproponowane rozwiązanie jest zgodne z oczekiwaniami lokalnej społeczności i przyniesie znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drodze uczniów do szkoły.

 

Do końca roku konkurs powinien zostać rozstrzygnięty. W przypadku przyznania dofinansowania inwestycja będzie zrealizowana w ciągu roku od podpisania umowy. Jeśli nie uda się na ten cel pozyskać środków zewnętrznych. Gmina będzie się starać zrealizować projekt ze środków własnych, w terminie późniejszym. Oprócz tego, w przyszłym roku będzie budowany przebiegający poza pasem drogowym chodnik wzdłuż Alei Lipowej, od ulicy Pogodnej do ulicy Rekowskiej.

 

 

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (1)

Progomania KrzysztofProgomania Krzysztof

0 0

Głupota i tyle. Jest osobny chodnik. Absurd goni absurd. Ta szkoda dawno powinna zostać zlikwidowana. 23:24, 18.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone