Zamknij
REKLAMA

Delegacja z powiatu zwiedziła duńskie szkoły

15:30, 16.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W corocznym spotkaniu edukacyjnym Stowarzyszenia „Wymiany dla wszystkich” w Danii uczestniczyła polska delegacja nauczycieli i pedagogów z powiatu wejherowskiego.

Projekt pod nazwą „Wymiana dla wszystkich” jest międzynarodowym stowarzyszeniem, działającym na rzecz nauczania w szkołach. Badane są efekty edukacyjne uczniów w ramach  międzynarodowych wymian młodzieży, opartych na wykorzystaniu działań artystycznych. Dotyczy to przeważnie uczniów klas VIII w systemie edukacyjnym Danii lub młodzieży w wieku 13-15 lat. Ze strony polskiej projekt wspiera Wejherowskie Centrum Kultury.

Na czterodniowe spotkanie do Gminy Guldborgsund w Danii przybyły 42 osoby w tym przedstawiciele Polski, Litwy i Szwecji. Powiat wejherowski reprezentowali pracownicy Urzędu Miasta w Redzie, Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Wejherowie i Szkół Podstawowych w Redzie oraz Wejherowskiego Centrum Kultury. Dla gości przygotowano kolację w Centrum Średniowiecza, prezentację lidera Centrum dla Dzieci oraz wykład badacza z University College Absalon o „Internalizacji w szkołach” i wynikach uczenia się po wymianie młodzieży.

Delegacja odwiedziła szkołę i mikrobrowar w Vaeggerloese oraz plażę nad Morzem Bałtyckim. W hostelu goście nauczyli się kilku duńskich tańców ludowych. Wizytowano też szkołę w Nykoebing i Stubbekoebing oraz na wyspie Lolland. Projekt „Wymiany dla Wszystkich” jest dofinansowany przez program komisji europejskiej Erasmus+, z którego w zeszłym roku skorzystało 500 młodych ludzi.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone