Zamknij
REKLAMA

Włącz się do akcji! Pomóż uzbierać 12 tys. zł!

12:51, 14.05.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Przez cały tydzień od dziś (poniedziałku) w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie trwać będzie akcja charytatywna. Jej celem jest uzbieranie 12 tys. zł na koncentrator tlenu dla Wiktorii, jednej z uczennic chorującej na mukowiscydozę.

Mukowiscydoza to nieuleczalna, wrodzona choroba uwarunkowana genetycznie, polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Schorzenie to najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym (nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej) i przewodzie pokarmowym.

Jedna z uczennic SP nr 8 w Wejherowie od lat zmaga się z tą chorobą. W ostatnim czasie jej stan uległ pogorszeniu. Lekarze poinformowali matkę, że dziewczynka będzie potrzebowała koncentrator tlenu. Stacjonarny jest bardzo ciężki i uniemożliwia opuszczanie domu, dlatego potrzebny jest przenośny, który kosztuje około 12 tys. zł.

W dniach 14-18 maja na terenie szkoły odbędą się Szkolne Dni Integracji, z wieloma atrakcjami, którym towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy.

Od 14 maja na holu szkoły zorganizowany zostanie „Słodki Kącik” z m.in. domowymi ciastami, w środę zostanie rozegrany mecz charytatywny z udziałem władz miasta, zaś 18 maja będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć w fotobudce. Są to atrakcje płatne, a całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na zakup przenośnego koncentratora tlenu.

Szczegółowy harmonogram akcji podamy wkrótce. Zachęcamy wszystkich do łączenia się do akcji. Każdy może pomóc! Liczy się każda złotówka!

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

wospwosp

0 0

Owsiak przypadkiem nie rozdaje takiego sprzętu?
22:44, 14.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone