Zamknij
REKLAMA

Zrób sobie selfie z... rowerem! Zachęcają policjanci

12:23, 11.07.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Policjanci zapewniają, że jednym ze sposobów jest zrobienie sobie selfie z rowerem.

Sezon rowerowy w pełni. Ścieżki rowerowe pełne są miłośników jazdy na dwóch kółkach. Niestety, ale wakacje to też czas żniw złodziei. Większość kradzieży rowerów ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu oraz to, że ich właściciele nie znają numerów identyfikacyjnych swojego jednośladu.

W związku z tym warto zrobić zdjęcie posiadanego roweru. Należy sfotografować nie tylko pojazd, ale i identyfikacyjny numer ramy, który znajduje się pod pedałami i w karcie gwarancyjnej. W przypadku kradzieży zdjęcie należy przekazać policji. - To ułatwi odnalezienie i identyfikację skradzionego roweru – przekonują funkcjonariusze policji.

Pamiętajmy także, że rower kupiony z tzw. „drugiej ręki” może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem, można sprawdzić legalność pochodzenia jednośladu. Posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem, za które, w zależności od okoliczności, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone