Zamknij
REKLAMA

Już niebawem Motocyklowy Rajd Piaśnicki

11:13, 24.08.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

W nietypowy sposób rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczczą motocykliści. Niedługo zorganizowany zostanie Motocyklowy Rajd Piaśnicki.

Rajd odbędzie się 9 września 2018 r. Początek - przy Bramie Piaśnickiej o godz. 14:00. Następnie zwarta kolumna motocyklowa przemieści się się do nekropolii w Lesie Piaśnickim. Tam odprawiona zostanie Msza Święta (o godz. 15:00). Na rajd organizatorzy zapraszają wszystkich zmotoryzowanych, jak również wszystkich mieszkańców Wejherowa i okolic nie posiadających motocykla.

Głównym celem rajdu, organizowanego w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, rozwijanie wiedzy i świadomości o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim wśród mieszkańców Pomorza, tak aby pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa przetrwała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie.

- Po 1945 roku było wiele inicjatyw przekazywania wiedzy o martyrologii Lasu Piaśnickiego – mówi Marcin Drewa, przewodniczący Kapituły Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego. - Wydano wiele publikacji książkowych i prac naukowych. Powstały filmy dokumentalne, utwory literackie a nawet piosenka. Motocyklowy Rajd Piaśnicki to również przedsięwzięcie edukacyjne. Zachęcam do wzięcia udziału w tej ciekawej formie nauki historii jak również modlitwy i zadumy nad nieżyjącymi.

Zarejestrować swój udział w rajdzie oraz uzyskać dodatkowe informacje można pod nr tel. 510 114 114 oraz pod adresem mailowym [email protected] Sponsorem wydarzenia jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

SkuterekSkuterek

0 0

Szkoda że tylko wyróżnione zostały motocykle, na skuterze też jest przyjemna jazda. 14:00, 03.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone