Zamknij
REKLAMA

Zaczęły się prace na ulicy Chodkiewicza w Rumi

12:54, 09.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W ramach inwestycji, która rozpoczęła się w poniedziałek na ulicy Chodkiewicza w Rumi, powstanie układ drogowy oraz kanalizacja deszczowa, natomiast usunięte zostaną kolizje z podziemną infrastrukturą. Miasto przeznaczy na ten cel ponad 2 mln zł.

– Mieszkańcy czekali na tę inwestycję od wielu lat, były różne problemy, zalewane posesje, unieważniane przetargi, trzeba było ponowić pozwolenie na budowę, ale bardzo się cieszę, bo ostatecznie udało się rozpocząć pracę – mówi radna Maria Bochniak. – To nasz wspólny sukces, mam tu na myśli starania zdeterminowanych mieszkańców, burmistrza oraz przedstawicieli rady – dodaje.

Wszelkie działania prowadzone będą etapami, tak aby mieszkańcy mieli swobodny dostęp do nieruchomości. W razie pytań czy wystąpienia nieprzewidzianych trudności, mieszkańcy proszeni są o kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43 lub z radną Marią Bochniak tel. 662 646 866.

Firmą odpowiedzialną za wykonanie prac budowlanych jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rumi. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł. Miastu udało się zdobyć na ten cel dofinansowanie w wysokości 425 tys. zł.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (2)

BorekBorek

2 1

Burmistrz Michał Pasieczny mówił , że budowa ulicy to sprawa honoru. Dziękuję za dotrzymanie słowa. Pozdrawiam 19:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To powiedziałem ja, To powiedziałem ja,

0 0

Ciekaw jestem jednego, a mianowicie który aparatczyk Urzędu Miasta Rumia lub jego rodzina mieszka przy ul. Chodkiewicza. Coraz mniejsze ulice niewiele wnoszące do ruchu wykraczającego poza lokalny na danej ulicy, są budowane od podstaw. Chociażby Chodkiewicza, Bądkowskiego czy Okrzei albo Lipowa...

1 Maja jak była, tak jest garbata. 2/3 w piachu, 1/3 w krzywych JUMBO...

Cóż, coco JUMBO i do przodu... 14:50, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone