Zamknij
REKLAMA

Edukacja przyrodnicza i ekologiczna w miejskim parku

12:51, 11.10.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

O tym, jakie ptaki żyją w parku miejskim w Wejherowie oraz na jakie rośliny można się tu natknąć będą się uczyć dzieci z wejherowskich podstawówek podczas cotygodniowych spotkań.

 

Podczas zajęć uczniowie będą m.in. oglądać filmy i prezentacje multimedialne, korzystać ze specjalnych kart z opisami ptaków, układać puzzle, będą mogły posłuchać odgłosów, jakie wydają różne ptaki i wiele innych. Takie nietypowe, a z pewnością interesujące dla uczniów, lekcje są kontynuacją spacerów edukacyjnych po parku, jakie odbywały się przez całe wakacje. Teraz – od października - uczniowie klas I-III będą zapraszani na cotygodniowe zajęcia w każdy wtorek do salki konferencyjnej WTBS, naprzeciwko parku.

 

- Zachęceni akcją letnią w parku miejskim, podczas której dzieci mogły wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych, chcemy teraz złożyć oferty dyrektorom szkół podstawowych z Wejherowa – mówi Paweł Formela, kierownik działu edukacji przyrodniczej WTBS. - Będzie to kontynuacja tych wakacyjnych spotkań i ma mieć dwojaki charakter – dzieci będą mogły zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska z dziedziny zarówno botaniki, jak i ornitologii.

- W lecie pojawił się pomysł, by nasz park wykorzystać nie tylko do celów rekreacyjnych, wypoczynku i zabawy, ale też odkryć jego drugą naturę, czyli miejsce, w którym można się uczyć – dodaje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Latem były to spacery edukacyjne dla dzieci, teraz (w okresie jesienno-zimowym) „wchodzimy do szkół”. Nadal będziemy mówili o tym, jaka roślinność i jakie zwierzęta znajdują się w parku, ale też o innych ptakach zamieszkujących w Polsce.

Lekcje prowadzone są przez osoby, które są do tego przygotowane pedagogicznie, a ponadto są specjalistami w danych dziedzinach. Tematem pierwszej, pilotażowej lekcji były sowy. Pomysłodawcy całej akcji planują też, oprócz zajęć teoretycznych w salce, także spacery po parku. Będzie to oczywiście uzależnione od pogody.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone