Zamknij
REKLAMA

Noworodki z Redy dostaną od miasta... książeczki

09:58, 12.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Reda przygotowała powitalny prezent dla najmłodszych mieszkańców. Książeczkę „Witaj na świecie! Witaj w Redzie!” otrzyma od tej pory każdy nowo narodzony obywatel miasta.

Książeczka zawiera rymowane teksty, dotyczące bliższego i dalszego otoczenia dziecka. Dodatkowo opatrzona została ilustracjami, które dostosowane zostały do wieku małego odbiorcy. Całość nawiązuje do Redy, jako miejsca życia rodziny, opisuje konkretne miejsca i pory roku, ukazując kolejne etapy rozwoju małego dziecka. W każdym egzemplarzu książeczki jest miejsce na opisanie jej właściciela, co sprawia, że może ona stanowić bardzo osobistą pamiątkę.

- Pomysł książeczki wyszedł od dwóch mieszkanek naszego miasta – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Od razu bardzo się spodobał, gdyż brakowało nam takiego symbolicznego powitania najmłodszych członków naszej społeczności. Przypomnieć należy, że Reda jako jedno z niewielu miast w Polsce ma dodatni bilans przyrostu naturalnego i należy mieć nadzieję, że to się nie zmieni.

Jak zaznaczają specjaliści, to w dużej mierze od rodziców zależy, czy dziecko polubi czytanie. Im wcześniej zaczniemy z dzieckiem edukację czytelniczą, tym większą mamy pewność, że czytanie stanie się zabawą i potrzebą na całe życie.

Egzemplarz książeczki „Witaj na świecie! Witaj w Redzie!” otrzymają wszystkie dzieci urodzone w 2018 roku i zameldowane w Redzie. W tym celu należy zgłosić się do Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Redzie.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (3)

zuziazuzia

2 0

Witaj Redzie??? W Barcelonie to rozumiem. Co jeszcze przed wyborami?? Darmowe obiady kolacje przejazdy kina a wszystko do 21.10.2018 a potem ............ Korytko!!!! 11:29, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NataliaNatalia

0 0

To super bo jak w 2016 roku przyszedł na świat mój syn to po wyjściu ze szpitala (7dni) w skrzynce pocztowej znalazłam informacje o grożącym mi mandacie za nie zgłoszenie dodatkowej osoby ws. Śmieci... 13:42, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

0 0

No proszę jaki ugodowy burmistrz - dwie osoby... 17:40, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone