Zamknij
REKLAMA

Węzeł integracyjny w Redzie coraz bliżej

10:55, 08.11.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Nowe miejsca parkingowe, oświetlenie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i przebudowane skrzyżowania. W Redzie ruszają właściwe prace związane z budową węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Krzysztof Krzemiński podpisał umowę z wykonawcą robót. Za realizację przedsięwzięcia związanego z budową węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi oraz przebudową sieci wodociągowo-kanalizacyjnej odpowiadała będzie spółka Kruszywo.

W ramach inwestycji przebudujemy skrzyżowania przy dworcu kolejowym – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Dodatkowo powstaną parkingi typu park&ride, bike&ride oraz kiss&ride. Zmodernizowana zostanie też infrastruktura piesza i rowerowa, a także infrastruktura przystanków transportu autobusowego.

Inwestycję miasto będzie realizowało przy współpracy ze spółką PEWIK Gdynia. Całość zadania opiewa na ponad 14 mln zł, z czego większość środków pochłoną prace związane z budową węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi.

- Nowy układ węzła powinien zachęcić do korzystania z infrastruktury transportu publicznego, a przez to zrealizowany ma zostać główny cel przedsięwzięcia, jakim jest zwiększenie liczby pasażerów transportu zbiorowego – wyjaśnia Krzysztof Krzemiński. - Cały teren będzie dostosowywany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeżeli wszystkie roboty prowadzone będą zgodnie z planem, inwestycja w całości zostanie zrealizowana do końca sierpnia 2019 roku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (3)

Dr - nie do końca spDr - nie do końca sp

5 1

Nie znamy planów i wyglądu tego co ma powstać.Ważnym jest, aby na perony mogli dojść lub dojechać wszyscy, tzn. sprawni, kulejący, nie chodzący, jeżdżący na wózkach, słabo się poruszający, o kulach itd - w sposób bezpieczny, bez wysiłku, bez schodów i bez niepotrzebnego okrążania. Dziś na wielu już dworcach są albo podjazdy, albo winy, albo inne udogodnienia (nie będę wymieniać szczegółów). Coraz więcej osób jest kalekich, a chcą i / lub muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Należy im pomóc. To świadczy o cywilizacji społeczeństwa. Bezpowrotnie minęły czasy kiedy tacy tylko siedzieli w domu i wyglądali przez okno. Ale wołają o pomoc!! 21:43, 09.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SamurSamur

0 0

Jak pewnie zauważyłeś w artykule jest mowa o terenach wokół dworca a nie o peronach, tunelu itd. Także nie spodziewałem się tu żadnej ingerencji, niestety 07:22, 11.11.2018


V07V07

1 0

I po co to tykają, zrobią wszystko płatne i h czar pryśnie 11:22, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone