Zamknij
REKLAMA

Rodziny z Wejherowa nadal czekają na darczyńców

13:09, 04.12.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W stolicy powiatu wejherowskiego jeszcze są osoby, które cały czas czekają na „Szlachetną paczkę”. Czasu na zaangażowanie jest coraz mniej, bo finał akcji już za kilka dni.

Na pomoc w Wejherowie czeka między innymi Pani Damiana. 57-latka jest niepełnosprawna, a do tego samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna. Ich życie nigdy nie było łatwe. Kobieta choruje na epilepsją, a jej 21-letni syn z uwagi na chorobę wymaga stałej opieki. Rodzina potrzebuje przede wszystkim środków czystości, produktów żywnościowych, odzieży oraz obuwia, a także wyposażenia kuchni w postaci między innymi kuchenki gazowej.

Z historią osób, które oczekują na pomoc, można zapoznać się tutaj. Jak przygotować Szlachetną Paczkę? Zapoznaj się z opisami i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz pomoc. Zaproś znajomych - razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmian. Następnie przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Cię wolontariusz – opiekun rodziny.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (5)

GoscGosc

6 1

Bardzo mi żal takich ludzi, ale ciągle nasuwa się pytanie, gdzie jest w takich momentach to zlodziejskie państwo, gdzie jest MOPS, GOPS i inne nieroby które dają zapomogi na lewo i prawo dzieciorobom, pijakom i nierobom. Przecież to jest kpina.... 22:11, 04.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

1 0

Chodzi mi o nierobów - urzedasów 22:36, 04.12.2018


czytelniczkaczytelniczka

3 0

Żywność, środki czystości, obuwie, kołdry, kuchenki, pralki, odkurzacze...
Rozumiem, że ludziom trzeba pomagać, chorym, starszym, dzieciom z rodzin patologicznych, ale pomaganie komuś, kto żyje z zasiłków i pomocy społecznej jest nieetyczne.
Pracuję, zarabiam i po opłaceniu wszystkich rachunków, zakupie opału, stałych opłatach NIE pozostaje mi na życie 600,00 zł na miesiąc, takie są niestety realia.
W tym roku musiałam kupić pralkę, bo poprzednia odmówiła współpracy, czyli zepsuła się. Wczoraj kupiłam opał. Wczoraj był też Pan, który spisuje licznik prądu - będzie nowy rachunek. Dla mnie to też nie jest łatwe, ale staram się. Nie mam żadnych zasiłków, żadnej pomocy z opieki społecznej czy innej instytucji. W wielu przypadkach dałoby się wyjść z tej nieco naciąganej biedy, tylko trzeba się ruszyć, szukać rozwiązania, a nie uważać, że wszystko się należy, a ludzie dobrego serca pomogą... 08:23, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KubaKuba

4 0

Jest 500+, 300+ i inne zasiłki z Mops i jeszcze im mało? Do pracy niech idą. 09:23, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Do pracy to idioci idą. Jak dobrze pokombinują to 6 - 7 osobowa rodzina potrafi wyciągnąć do 8000 zł z zapomóg, pięćset plusów i innych, co najlepsze NIE OPODATKOWANYCH.... po co do pracy.... Mam takiego kuzyna.... 7-8 TYS. miesięcznie z 5 dzieci chla za wiarę i ojczyznę a do pracy mówi że jest chory. Taki kraj.... Pislam rozbestwił ludzi do maximum... 10:56, 14.12.2018


REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone