Zamknij
REKLAMA

Miasto rozbłyśnie podczas mikołajkowej imprezy

10:22, 05.12.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, Wejherowo rozbłyśnie wszystkimi kolorami. Świąteczne iluminacje włączy prezydent Wejherowa podczas Mikołajek, które odbędą się na wejherowskim rynku.

Udekorowany będzie ratusz i rynek, a także deptak, znajdujące się przy nim kamienice i przyległe ulice. Na wejherowskim rynku stanie również kilkumetrowa choinka, przestrzenne elementy dekoracyjne oraz drewniana szopka Bożonarodzeniowa. Świąteczne światełka ozdobią ulice Śródmieścia oraz park wejherowski - podświetlona zostanie m.in. pergola różana.

- Iluminacje i dekoracje świąteczne podkreślają atmosferę tego pięknego okresu. Chcemy, aby mieszkańcy Wejherowa w szczególny sposób odczuwali magię Świąt Bożego Narodzenia, aby miasto było dla nich atrakcyjne – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. - Iluminacja świąteczna jest niewątpliwie elementem wyróżniającym Wejherowo, który ma zachęcać do odwiedzenia naszego miasta. Miasto ma być atrakcyjne i przyciągać ludzi w każdym okresie, również zimą. Cieszę się także, że sami mieszkańcy czynnie włączają się w upiększanie miasta, bowiem od szesnastu lat biorą udział w organizowanym przez miasto konkursie na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa.

Każdego roku wejherowska iluminacja jest nieco zmieniana i rozbudowywana o kolejne nowe, atrakcyjne elementy. Dekoracje świąteczne na ulicach Wejherowa będzie można podziwiać do początku lutego 2019 roku.

Iluminacje zostaną włączone podczas mikołajkowej imprezy, która rozpocznie się na wejherowskim rynku 6 grudnia o godz. 16.00. Oprócz spotkania ze Świętym Mikołajem rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. W programie wydarzenia znajdą się też przygotowane przez Wejherowskie Centrum Kultury liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Teatr Pana O., czyli grupa aktorów i animatorów doświadczonych w zabawianiu najmłodszych, przygotował specjalnie na tę okazję wyjątkowy spektakl "Święta Maszy i Niedźwiedzia".

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

007007

3 1

A Śmiechowo jak zwykle pominięte, czy tutaj kiedyś dotrą ozdoby świąteczne? 18:00, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LilaLila

3 0

Śmiechowo nigdy nie doczeka się świątecznych dekoracji. 09:24, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nowi radni PO wyboranowi radni PO wybora

2 0

ładnie piknie tylko gdzie SA ławki które tam były 15:46, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone