Zamknij
REKLAMA

Wymyśl nazwę dla wspólnego biletu metropolitalnego!

13:42, 08.01.2019 | źródło: pomorskie.eu
REKLAMA
Skomentuj
zdj. ilustracyjne (www.pixabay.com)

Na pomysły do 16 stycznia czeka samorządowa spółka InnoBaltica, która jest odpowiedzialna za wprowadzenie biletu na Pomorze. Główną nagrodą jest smartfon, ale na autorów najciekawszych propozycji czekają też inne atrakcyjne upominki. Od startu konkursu pasażerowie zgłosili już kilkaset pomysłów.

Bilet metropolitalny ma być to najnowocześniejszym systemem biletu elektronicznego w Polsce. Powstanie w 2020 roku. Program zainicjował samorząd województwa pomorskiego i obejmować będzie cały region.

Kreatywność poszukiwana

Spółka InnoBaltica o najlepszą nazwę biletu postanowiła zapytać pasażerów, którzy na co dzień korzystają z transportu publicznego. Nazwa powinna być prosta do zapamiętania, łatwa w wymowie (również dla obcokrajowców), oryginalna oraz stosunkowa krótka (1-2 wyrazy, maksymalnie 15 znaków). Dobrze, jeśli będzie kojarzyła się pozytywnie z województwem pomorskim, innowacjami, mobilnością, transportem publicznym czy podróżami.

Zgłoszenie można opatrzyć krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.

InnoBaltica czeka na zgłoszenia do 16 stycznia 2019 roku. Następnie specjalna kapituła wybierze maksymalnie pięć najlepszych propozycji, na które będzie można głosować między 24 a 30 stycznia 2019 roku. Ogłoszenie zwycięskiej nazwy oraz wręczanie nagród odbędzie się 6 lutego. Regulamin konkursu i zgłoszenia na stronie spółki Innobaltica.

Czym jest bilet wspólny?

Wspólny bilet to potoczna nazwa Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności. System będzie nie tylko narzędziem dla pasażera ale również dla przewoźników i organizatorów transportu. Pasażer, żeby uiścić należność za przejazd, nie będzie musiał kupować papierowego biletu, ani znać się na taryfach. Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie odbić na specjalnym czytniku. System sam poda mu najtańsze rozwiązanie. Przewoźnicy i organizatorzy otrzymają z systemu ważne informacje o liczbie pasażerów i kierunkach podróży.

Bilet ten nie będzie obejmował jedynie środków komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta. Obejmie on swoim zasięgiem całe Pomorze – także tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu ponad 100 km. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie – z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO, a system sam naliczy należności.

 

(źródło: pomorskie.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

wladkrugwladkrug

0 0

Zgłosiłem nazwę "Metro mobil". Jak Wam się podoba? 19:28, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone