Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny blok operacyjny i SOR w 2 lata

14:30, 08.01.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
mat.prasowe

Rusza budowa bloku operacyjnego oraz przebudowa jedynego w Gdyni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu unijnemu oraz środkom samorządu województwa pomorskiego z dwóch projektów.

7 stycznia odbyło się podpisanie umów na prace budowlane przez Zarząd Szpitali Pomorskich sp. z o.o. z wykonawcą tych inwestycji. Wartość robót budowlanych podpisywanych umów to łącznie ponad 71,7 mln zł, z czego środki unijne to ponad 43,5 mln zł a środki samorządu województwa 28,18 mln zł.

W ramach prac budowlanych przewidziano m.in. powstanie nowego bloku operacyjnego z 4 salami do obsługi Oddziału Chirurgii Urazowo-–Ortopedycznej, Urologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Kardiologicznej oraz Chirurgii Onkologicznej czy powstanie nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W nowoczesnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym możliwe poprawią się warunki przyjmowania i leczenia pacjentów oraz pracy personelu. Szpital będzie rozbudowany i zyska nowe pomieszczenia dla obecnie zbyt małego jak na potrzeby Gdyni i okolic SOR.

W ramach przedsięwzięcia oprócz zaplanowanego bloku operacyjnego, powstały już pomieszczenia dla poradni specjalistycznych (ortopedii i traumatologii narządów ruchu, kardiologicznej, leczenia chorób naczyń, neurologii, urologii i diabetologii). Zakupiony zostanie też specjalistyczny sprzęt medyczny.

Oprócz prac budowlanych, przewidziano zakup kolejnej nowoczesnej aparatury medycznej. Defibrylatory, respiratory, ultrasonograf, aparaty EKG, kardiomonitory to tylko część sprzętu, która pojawi się na wyremontowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Warto dodać, że rocznie ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo korzysta ponad 40 tys. pacjentów, zaś wykonywanych jest tam 20 tys. hospitalizacji i 10 tys. zabiegów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

PandaPanda

2 2

a Morawiecki niedawno krzyczał że z UNI to tylko na chodniki starcza a tu słyszę o 43 mln zł to co BANKOWIEC PINOKIO nie umie liczyć !!!!! 17:42, 08.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone