Zamknij
REKLAMA

3... 2... 1... START! Orkiestra znów gra!

06:00, 13.01.2019 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

Koncerty, licytacje, występy artystyczne i wolontariusze zbierający datki do puszek – dziś trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak największe możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak co roku podczas Finału, który odbędzie się w całej Polsce, organizowane jest mnóstwo wydarzeń: koncerty, pokazy, występy, licytacje i wiele, wiele innych. A co się dzieje w powiecie wejherowskim?

Wejherowo

Zbiórkę datków pieniężnych do oznakowanych puszek WOŚP (w godzinach 9.00 – 17.30) na ulicach miasta i w miejscach, gdzie odbywać się będą orkiestrowe imprezy, prowadzić będą wolontariusze z identyfikatorami. Impreza ponownie będzie podzielona na osobne bloki obejmujące kilka prezentacji i występów.

Akcji towarzyszyć będzie tradycyjnie cykl imprez w Filharmonii Kaszubskiej. Na scenie pojawią się m.in. grupy taneczne WCK pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko, zagrają uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha Wejherowo i Rumia. Wieczór tanecznie ubarwi Klub Taneczny „Świat Tańca”, grupa Airsoftgun 10th Shadows wystawi zimowy obóz. Pojawią się Szpitale Pomorskie z badaniami. No i oczywiście licytowane będą gadżety orkiestrowe, bony upominkowe z salonu masażu oraz wiele innych.

Blok nr 1 - od godz. 12.30 do 13.20: hymn WOŚP w wykonaniu Orkiestry dętej Fermata, aukcja na sali głównej oraz prezentacji sekcji tanecznych Elżbiety Czeszejko. Przerwa aukcyjna – w foyer.

Blok nr 2 - od godz. 13.40 do 15.10: Szkoła Muzyczna Yamaha Wejherowo i Rumia, Chór Męski Harmonia, studio tańca Rytm Dance, sekcja perkusji WCK. Przerwa aukcyjna – w foyer.

Blok nr 3 - od godz. 15.30 do 16.00: Zespół taneczny Klub Taneczny „Świat Tańca”. Przerwa aukcyjna – w foyer.

Blok 4 - od godz. 16.30: koncert zespołu Restless Sea.

Na każdy z bloków obowiązują osobne wejściówki dostępne w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury.

Rumia

Akcja WOŚP zagości także w Rumi, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tego dnia odbędzie się również zbiórka krwi oraz rejestracja dawców szpiku.

Atrakcje rozpoczną się o godzinie 13:00 hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie zaplanowano m.in. koncerty, pokazy taneczne i występy artystyczne. Nieodłącznym elementem WOŚP jest zbiórka datków do puszek, sklepik z gadżetami oraz aukcje charytatywne. Tegoroczny finał poświęcony jest najmłodszym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne wypuszczenie „światełka do nieba”, które odbędzie się o godzinie 20:00 przy stadionie MOSiR.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału, dzięki zaangażowania mieszkańców Rumi udało się zebrać 77 294 zł, pobijając dotychczasowy rekord (61 960, 50 zł). Fundusze zostały wówczas przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

W niedzielę zorganizowana zostanie również honorowa zbiórka krwi. Personel medyczny będzie czekał na krwiodawców na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców 9) w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja będzie połączona z rejestracją dawców szpiku. Osoby, które chcą dołączyć do bazy Fundacji DKMS, mogą to zrobić także w późniejszych godzinach – od 14:00 do 20:00 na antresoli hali MOSiR. W ten sposób można pomóc mieszkańcowi Rumi, 24-letniemu Damianowi Bojarowi, który cierpi na anemię aplastyczną, a jedynym sposobem na przywrócenie mu zdrowia jest przeszczep szpiku.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Dom Kultury Janowo oraz Urząd Miasta Rumi. Partnerami akcji są: Bank Rumia Spółdzielczy, Hotel Faltom oraz Creative Dance Rumia.

Reda

W Redzie na wolontariuszy natknąć będzie się można w różnych częściach miasta, ale najwięcej dziać ma się w Fabryce Kultury, gdzie w godz. od 15:00 do 20:00 odbywały się będą liczne licytacje i występy artystyczne. Dodatkowo w Miejskim Domu Kultury funkcjonować ma sklepik, w którym nabyć będzie można m.in. książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie będzie w przypadku licytacji „orkiestrowych” gadżetów i przedmiotów przekazanych przez mieszkańców oraz sponsorów. Są wśród nich m.in. piłka z autografem Marcina Gortata, karykatura Jerzego Owsiaka i książka „Przedwiośnie” z podpisem pary prezydenckiej. Na scenie zaprezentują się przede wszystkim utalentowani artyści młodego pokolenia, w tym m.in. Magdalena Mikulska, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Kaszubskiego Idola. Imprezę zakończy tradycyjne „Światełko do nieba”.

Gmina Wejherowo

Także w gminie Wejherowo odbędzie się Finał WOŚP. O godz. 12:30 wyruszy pochód z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo oraz klubem rowerowym BRK Cyklista z parkingu przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie. Na godz. 13:00 zaplanowano rozpoczęcie 27 Finału WOŚP w bibliotece przy ul. Reja 9 w Bolszewie. I od razu na wstępie licytacje, występ grupy tanecznej dzieci z Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, występ duetu akustycznego (Klaudia Król - wokal, Bartosz Dopke – gitara), występ Chóru z Orla i spektakl Narnia - Grupa Teatralna JBT.

O godz. 15:00 zostanie rozegrany Mecz Charytatywny Piłki Nożnej Kobiet w Hali Widowiskowo-Sportowej SP w Bolszewie, następnie przewidziano występy (zespołu muzycznego Anagram, chóru parafialnego z Bolszewa, Andrzeja Marczyńskiego, zespołu muzycznego G.A.S.P. z Gdyni i Gracjana Gołębiewskiego - laureata Kaszubskiego Idola. Pomiędzy występami – licytacje. O godz. 19:20 rozpocznie się koncert Igora Koniecznego, finalisty tegorocznej edycji programu „Mam Talent”, zaś o godz., 20:00 światełko do nieba - pokaz ognia grupy Mamadoo Fire Show.

Dodatkowe atrakcje: kącik dla dzieci, robotyka (Pani Robot), pokazy ratownictwa i punkt pierwszej pomocy (OSP Bolszewo), pokaz starych samochodów i pokaz rzeźbienia piłą motorową.

Wśród przedmiotów, które będą licytowane, są m.in.: obrazy, rzeźby, rękodzieła, vouchery i bony upominkowe (kolacja sushi, salon kosmetyczny, usługi fryzjerskie, warsztaty zajęć plastycznych, masaże), narzędzia ogrodnicze, lustra, książki z autografami, przejazd alarmowy wozem bojowym OSP, hełm strażacki, karnety zajęć samoobrony Krav Maga.

Gmina Szemud

W gminie Szemud w ramach 27. Finału WOŚP zmierzą się najwięksi siłacze. W hali widowiskowo-sportowej w Bojanie rozegrany zostanie Halowy Puchar Polski Strongman. Sędziować go będą utytułowani zawodnicy Mariusz Pudzianowski i Mateusz Ostaszewski. Impreza rozpocznie się godz. 16:00. Wstęp jest płatny i kosztuje 10 zł, cała zebrana kwota ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Sztab Gminny zlokalizowany jest w GCKSiR w Szemudzie, ul Szkolna 4A. Kwestę prowadzić będzie 15 wolontariuszy. W siedzibie sztabu w niedzielę od godziny 10.00 do 20,00 będzie można złożyć datek do puszki wolontariusza.

Gmina Choczewo

W Choczewie Finał WOŚP odbędzie się w sali sportowej tutejszej szkoły. Start – o godz. 14.00. Pierwszą z atrakcji będą Zawody Strongman Siłacze Pomorza, następnie przed publicznością wystąpią uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciekocinie. Na godz. 16:10 zaplanowano pierwszą licytację otrzymanych przedmiotów. Następnie odbędzie się blok występów artystycznych (na scenie zaprezentują się m.in. ANW Aleksandra Wolańska i Natalia Waleśkiewicz, Jakub Kotkowski, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, i Paulina Lademan. Pomiędzy występami – licytacje otrzymanych przedmiotów. O godz. 18:50 - Cztery Pory Miłowania (cz. I), licytacja oraz Cztery Pory Miłowania (cz. II). Na zakończenie o godz. 20.00 zaplanowano poczęstunek – wielkoorkiestrowy tort przygotowany przez sponsora. Ponadto podczas 27 Finału kiermasz otrzymanych przedmiotów oraz stoiska: KGW Żelazna, KGW Kopalino, EGA Pod Strzechą, Rada Rodziców Ciekocino. Organizatorem jest Stowarzyszenie STEK „Wspólna Przyszłość”.

Gmina Łęczyce

W gminie Łęczyce jak co roku sztab WOŚP będzie się mieścił w Szkole Podstawowej w Strzebielinie i tam też odbywać się będą główne atrakcje. Początek Finału o godz. 16.00, zaś zakończenie zaplanowane jest na godz. 19.00 światełkiem do nieba. Wystąpi m.in. lokalny zespół muzyczny Kawalerowie, Gminna Orkiestra Dęta pod kierownictwem Zygmunta Labudy, oprócz tego organizatorzy zapowiadają różnego rodzaju atrakcje: występy taneczne dzieci, stoiska kreatywne, warsztaty dla dzieci, pyszne wypieki przygotowane przez rodziców i loterię fantową. Od rana na terenie gminy (m.in. w Strzebielinie, Rozłazinie i Nawczu) wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. W roku ubiegłym udało się uzbierać rekordową kwotę 8 tys. 160 zł i 78 gr. Czy w tym roku również rekord zostanie pobity? Organizatorzy podkreślają , że w całej akcji nie chodzi o żadne rekordy, ale o wspieranie WOŚP i chorych dzieci. Liczy się każdy – nawet najmniejszy – datek.

Gmina Linia

Czy śnieży, czy mrozi, gorące serca mieszkańców gminy Linia biją w rytm wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W dniu finału wolontariusze WOŚP ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini kwestować będą: w Lini od 7.30 do 12.00, w Niepoczołowicach od 9.00 do 10.45, w Kętrzynie od 9.00 do 10.45 i w Strzepczu od 8.00 do 10.45.

Około godziny 12.00 rozpoczną się występy w Gminnym Domu Kultury w Lini oraz licytacja na rzecz WOŚP.

Dzieci ze Żłobka Promyczek w Lini również przyłączą się do akcji, a pieniądze na wstęp na bal karnawałowy będą wrzucały do puszki orkiestrowej w zamian za czerwone serduszko i bilecik.

Koordynatorki Joanna Korzistka, Anetta Tessmer oraz współpracujący Dom Kultury w Lini zachęcają całą społeczność lokalną do przybycia na zorganizowany przez GDK finał WOŚP i wsparcie finansowe ogólnopolskiej akcji.

(R.K)
REKLAMA

Komentarze (9)

romanroman

2 9

żebranie jest w polsce zakazane a to wysyłanie przez rodzinę owsiaka dzieci na żebry
zgłosić do UE do weryfikacji . 11:33, 10.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GoscGosc

2 2

Zgłoś się do psychologa ale takiego gdzie nie będziesz badany sprzętem zakupionym przez WOŚP kretynie 12:18, 11.01.2019


RobiRobi

1 1

Zgadzam sie z zakazem żebrania. Sam widzialem ostatnio w kościele gość w komży z koszyczkiem biegał. Won! 00:59, 12.01.2019


pikipiki

1 0

Chciałeś zaistnieć ?Super,zaistniałeś ,ale czy warto robić to w taki sposób? Może lepiej pokazać coś in +? Pokazać ,co ty zrobiłeś dla innych . Dasz radę ,czy tylko potrafisz bezmyślnie klepać po klawiszach kompa? 19:56, 13.01.2019


Łukasz z WejherowaŁukasz z Wejherowa

8 1

Nie ma co hejtować, taką działalność należy szanować! Nie każdy tak ochoczo pomaga :). 12:45, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

5 1

Wielka akcja, pomogła już dziesiątkom szpitali nie rozróżniać ludzi na gorszy czy lepszy sort i na nic tutaj zdają się ujadania Pislamistów, którzy wolą finansować przestępców seksualnych w czarnych sukienkach i manipulanta, złodzieja właściciela piramidy finansowej z Torunia. 12:22, 11.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

0 0

Powinno być rozróżiając, chochlik... :) 12:23, 11.01.2019


ObserwatorObserwator

2 0

Do ROMANA ! Ty wrednoto podla piszesz o zebrach dzieci i o powiadomieniu EU ! Czy ty wrednoto juz zglosiles o wyczynach naszego kleru niosacego tragedie wsrod dzieci molestowane przez duchownych ? Akcja Owsiaka i dary kochanych RODAKOW na sprzet medyczny przynosi szczescie i radosc wielu pacjentom a dzieciaczki pomagajace w tej akcji sa KOCHANI FANTASTYCZNI . 19:09, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tylko jatylko ja

0 1

Brawo Łowsiak łupić frajerów. 22:08, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone