Zamknij
REKLAMA

Artyści organizują koncert. Zagrają dla Maksa

11:23, 27.02.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci, nauczyciele, urzędnicy, uczniowie, przedszkolaki oraz sąsiedzi – dosłownie wszyscy zaangażowali się w pomoc 10-letniemu Maksowi, chorującemu na zespół Di George’a mieszkańcowi Rumi. Do tego grona dołączają też artyści, którzy z myślą o chłopcu organizują charytatywny koncert.

Zespół Di George’a to szereg wrodzonych wad genetycznych, powodujący u chorego liczne schorzenia, dysfunkcje i anomalie. Jak podkreśla mama Maksa, układ odpornościowy chłopca praktycznie nie istnieje, przez co 10-latek nie może chodzić do szkoły czy bawić się z innymi dziećmi. Maks przeszedł także udar mózgu oraz dwie operacje serca, przez co często musi odwiedzać różne szpitale. Nadzieją na jego sprawność jest kosztowna rehabilitacja, w czym postanowił pomóc związany z Rumią artysta.

- Pomysł koncertu narodził się w grudniu 2018 roku, kiedy to Urząd Miasta Rumi rozpoczął akcję zbierania nakrętek dla chłopca. Teraz my, poprzez muzykę, pragniemy włączyć się w pomoc dla Maksa – mówi Marek Gerwatowski, rumianin, tenor Opery Krakowskiej i pomysłodawca koncertu. – Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja na rzecz chłopca oraz kwesta do puszek, a uzbierana kwota zostanie w całości przekazana na rehabilitację Maksa – dodaje.

Koncert charytatywny pod tytułem „Zostań moim bohaterem” rozpocznie się 10 marca o godzinie 19:00 w Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Rumskie Spotkania Muzyczne”.

- Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli artyści wykonujący różne gatunki muzyczne: śpiewacy operowi, a także wokaliści musicalowi i rozrywkowi, występujący między innymi na scenach Opery Bałtyckiej oraz Teatru Muzycznego w Gdyni – wymienia pomysłodawca koncertu. – Ponadto solistom towarzyszyć będzie zespół kameralny, składający się z instrumentalistów z całego Pomorza – uzupełnia.

Osoby, które 10 marca zjawią się w Parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza, usłyszą m.in. utwory autorstwa kompozytorów takich jak: Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, George Gershwin oraz John Lennon. Wykonywać je będą: Bellcanti – Trzy Soprany (Karolina Sołomin, Maria Malinowska, Karolina Iwańska-Paśnicka), Agnieszka Król-Karecka (śpiew), Mariola Kurnicka (śpiew), Krzysztof Brzozowski (tenor), Kamil Pękala (baryton), Krzysztof Kowalski (śpiew), a także Krzysztof Majda (śpiew). Wokalistom towarzyszyć będą instrumentaliści: Paulina Leda (fortepian), Mateusz Lipiński (fortepian), Klaudia Kowacz (skrzypce), Alicja Różycka (wiolonczela), Magdalena Burkiewicz (flet), Patryk Purzycki (altówka) oraz Szymon Laskiewicz (klarnet).

Wydarzenie poprowadzi dyrektor Rumskich Spotkań Muzycznych Marek Gerwatowski, a charytatywną licytacją pokieruje dyrektor Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”, Leszek Winczewski. Na aukcje przeznaczone będą m.in. książka Jerzego Stuhra z autografem i dedykacją, zwiedzanie od kulis Teatru Muzycznego w Gdyni, piłka polskiej kadry narodowej rugbistek wraz z podpisami zawodniczek, a także obraz rumskiego artysty Andrzeja Sobieraja.

- Do uczestnictwa w tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną wesprzeć Maksa – podsumowuje Marek Gerwatowski.

W organizację koncertu włączyły się: MOSiR Rumia, Urząd Miasta Rumi, Fundacja Serce Dziecka oraz Parafia pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Max, trzymamy kciukiMax, trzymamy kciuki

0 1

najważniejsze że jesteś fajnym pogodnym chłopakiem.. 23:38, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maxmax

0 1

ps. może warto byłoby założyć jakąś internetową zbiórkę.. 23:41, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edekedek

1 0

Ciągle żebrzą na coś. Od pomocy jest władza! 11:54, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone