Zamknij
REKLAMA

Zbierajcie maskotki zamiast kwiatów!

09:07, 09.03.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Podziel się misiakami z maluchami – to hasło akcji, do której przyłączyły się Szpitale Pomorskie. Chodzi to, aby osoby, które planują ślub, poinformowały weselników, żeby zamiast kwiatów przynosili maskotki. Zebrane w ten sposób zabawki będą przekazane najmłodszym pacjentom szpitali.

Pomysł zapoczątkowali Natalia i Kamil Melzerowie z Wejherowa. Poprosili swoich gości weselnych, aby zamiast kwiatów podarowali im maskotki, które następnie przekazali najmłodszym pacjentom szpitala w Wejherowie.

- Zrobiliśmy to z potrzeby serca – mówi Natalia Melzer. - Wiemy, że ofiarując coś drugiemu człowiekowi, stajemy się pięknymi ludźmi i stajemy się lepsi.

W ramach Szpitali Pomorskich funkcjonują cztery podmioty: Szpital Morski im. PCK oraz Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital Specjalistyczny w Wejherowie oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. We wszystkich placówkach są oddziały, na których przebywają dzieci. Dlatego też szpitale rozpoczęły akcję „Podziel się misiakami z maluchami”, skierowaną do osób, które przygotowują się do uroczystości ślubnych.

- Ta idea tak nam się spodobała, że chcielibyśmy ją rozszerzyć i zachęcić młode pary, by przyłączyły się do naszej akcji – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich. – W naszych czterech szpitalach mamy oddziały neonatologiczne, oddziały pediatryczne, chirurgii dziecięcej i oddział zakaźny, na których na co dzień przebywają dzieci. Taki podarunek byłby dla nich miłym akcentem podczas procesu leczenia – zachęca Sobierańska-Grenda.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję proszone są o kontakt e-mail: [email protected] oraz tel. 58 72 60 407.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WejherowianinWejherowianin

3 0

Fajna idea.
Moja była juz żona wpadła na ten sam pomysł w roku 2002. Maskotki powędrowała do domu dziecka w Gdańsku.
Co by nie powiedzieć do tej pory jestem dumny z jej pomysłu.
M. jeśli to czytasz to pozdrawiam. 11:19, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone