Zamknij
REKLAMA

W pożarze stracili wszystko. Pomóż pogorzelcom!

12:54, 13.03.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Bilscy i znajomi nie zostawiają rodziny z Barłomina, która w pożarze straciła dorobek życia. Organizują zbiórkę pieniędzy. Pomóc może każdy.

Młodym ludziom w sobotę ogień strawił dom. Materialnie stracili wszystko, ale pozostała im wiara w ludzi dobrej woli i nadzieja, że uda im się odbudować życie.

- Od razu po tragedii, która nas spotkała, znaleźli się wspaniali ludzie, którzy przekazali nam podstawowe rzeczy niezbędne do życia, w tym wyprawkę dla dziecka, bo lada dzień mogę urodzić - mówi Sylwia Stenka, która w pożarze straciła wszystko. - W tej chwili potrzebne są pieniądze, bo chcemy wybudować nowy dom. Otrzymaliśmy już od rodziny działkę i teraz musimy załatwić wszystkie niezbędne formalności.

Specjalne subkonto, na które można wpłacać pieniądze na budowę domu, utworzyła luzińska parafia. Na pomoc pogorzelcom ma zostać przeznaczona również kolekta, która zebrana zostanie w najbliższą niedzielę. Młodym ludziom można również pomóc za pomocą portalu Pomagam.pl, gdzie zbiórkę prowadzi siostra pani Sylwii.

- Bardzo prosimy o pomoc – apeluje Angelika Stenka. - Siostra wraz z partnerem sami budowali ten dom. Dodatkowo przygotowali pokoik dla ich nienarodzonego synka. Nie zostało nic. Obecnie przebywają u nas, lecz mamy dostępny tylko jeden malutki pokoik, w którym będzie im brakować miejsca, gdy na świat przyjdzie ich wyczekiwany syn.

O pomoc dla pogorzelców apeluje również Urząd Gminy w Luzinie, który nie pozostawia rodziny bez wsparcia. Wszystkie środki, które uda się zebrać, przeznaczone zostaną na budowę nowego domu.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

barnababarnaba

1 1

- rozumie co czuja po takiej tragedii lecz gdzie jest panstwo , gdzie pomoc panstwa ?! Nasze panstwo potrafi tylko brac garsciami mowiac ze ciagle mało a kiedy trzeba pomoc to odwracaja glowe ! Czy to Polska wladza , czy mu jeszcze jestesmy u siebie ? 09:19, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

4 1

Od pomocy jest MOPS, urząd i inne instytucje a nie obywatele. Może jeszcze mają im dom zbudować? 11:59, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbcAbc

1 0

Każdy dobrowolnie i z czystego dobrego serca pomaga. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Pomoc zorganizowali ludzie nie sami poszkodowani! Tym komentarzem pokazał Pan kwintesencję polskiej cebuli. Zawiść i zazdrość. Miłego dnia Panie Januszu. 09:01, 15.03.2019


JAJA

2 2

Czemu ta rodzina nie miała ubezpieczenia domu? trzeba być skrajnym *%#)!& żeby nie ubezpieczyć domu i co teraz dom splunął i Tragedia, i teraz Liczą na współczucie innych. W tych czasach trzeba ciężko pracować i głownie liczyć na siebie aby zapewnić sobie jakie takie życie i MYŚLEĆ (UBEZPIECZYĆ) 14:49, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MagdaMagda

1 0

Więc proszę teraz ubezpieczyć swój dom, domy całej swojej rodziny. Naprawdę ? Jak można pluć jedem w takich sytuacjach? Co wnosi Pana komentarz? Nic. 09:05, 15.03.2019


REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone